Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le az alkoholról?

Hogyan szokjak le az alkoholról?

Figyelt kérdés
Nem vagyok üszök alkesz, de minden este megiszok vagy egy sört, vagy 1-2 pohár bort. Hogyan tegyem le? Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy sikerült? Egyáltalán nem akarok inni soha többet.
2022. máj. 26. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi italfogyasztás még messze nem vészes mennyiség max a havi kiadást terheli meg.


"Hogyan tegyem le? Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy sikerült? Egyáltalán nem akarok inni soha többet."

Szerintem először tedd rendbe magadban a dolgot hogy miért érzel szégyent és ennek ellenére miért dobsz be 1-2 sört munka után.

Figyelj, alkoholt inni jó. Viszont nem egészséges azzal kúrálnod magad ha valami traumával szenvedsz vagy a munkából eredő stresszt akarod vele kezelni.

Ezen kívül praktikus tanács az hogy először csak tedd le 1 hónapig és utána ígérd meg magadnak hogy csak mondjuk a vasárnapi ebédhez meg különleges alkalmakkor iszol alkoholt.

2022. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Találj más elfoglaltságot. Aszolút bennem van az, hogyha vezetek, akkor szigorúan nem iszok, ezért úgy próbálom intézni az olyan estéket, ahol felmerülne, hogy piához nyúljak, pedig nem akarnám, hogy elviszek 1-2 havert buliba, majd onnan őket haza. Ez sem válthat be mindenkinél, de az a fontos, hogy találj valamilyen más elfoglaltságot, aminek értelmét látod és tud közel annyi örömöt okozni mint az alkoholfogyasztás. Ez lehet futás, könyvolvasás, társasjáték, kisállat (kutya), extrémsportok vagy szex. Sok sikert!
2022. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!