Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le az alkoholró...

Hogyan szokjak le az alkoholról, ha az csupa pozitív dolgot hoz az életembe?

Figyelt kérdés
Alapjából egy semmire nem való, lusta, autista, erősen szociálisan szorongó egyén vagyok. Megiszok 2 sört, és egyszerűen azt érzem, hogy "brain unchained", mindenre képes vagyok. Hirtelen merek az emberek szemébe nézni, merek beszélni, merek hibákat véteni. Nemrég jól berúgtam állásinterjú előtt, és meg is kaptam az állást, életem első állását, egy nagyon komoly témában, ahova még álmomban sem gondoltam volna, hogy felvennének. Berúgtam meeting előtt, és olyan beszédet tartottam, hogy páran majd elsírták magukat. Nem szorongok egyetemi vizsgák miatt, tudom, hogy meg tudom csinálni. Minden oldalról jobban érzem magam. Minden szempontból egy jobb ember leszek az alkoholtól. Eleinte 2-3 sört ittam naponta, mostmár ez inkább 5-6. Félek, hogy ez fog egyszer megölni. De ugyanakkor ez az egyetlen dolog, ami ki tudott engem hozni az évtizedes depressziómból. Emiatt tudok normális életet élni.
2022. máj. 18. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt hiszed, hogy alkoholtól élsz normális életet.

Igen le kell állnod az alkohollal, mert ez egyre jobban helyet fog kapni az életedben.Inkább menjél el egy szakorvoshoz, aki segit neked abban,hogy legyõzd a szorongásaidat.A sport is nagyon sokat tud segiteni,magabiztosabb leszel.

2022. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy ez egy nagyszerü dolog,hogy saját magad észrevetted,hogy ez a helyzet nem jó neked.
2022. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Hasonló problémákkal és félelmekkel küzdök csak én fűvel-fával. Szerintem ezek a dolgok benned vannak, csak ezek szerint ki kell hozni őket belőled, de ez így nem működik, vagyis ha működik, nem fenntartható, mert csalás. Nem a hosszú és fáradtágos úton szerezted meg ezt az ellazulást, hanem úgy, hogy megittál egy pofa sört. A depresszióból kijönni szerintem a legfontosabb, ha piával, akkor piával, de én hosszútávon egy olyan belső erőt és életet próbálok kialakítani, ami mellett nincs szükség tudatmódosítóra, mert anélkül is sikerül. Törődj a lelkeddel!
2022. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én Pál Feri előadásait hallgatom, az sokat segít.
2022. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen megoldás: kell találnod más örömforrást is az életedben.
2022. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy minek (milyen negatív dolog) hatására kezdtél el italozni? Ezt tedd rendbe az agyadban. Az alkohol feloldja a rossz kedvet (már akinél), de káros hozzáfolyamodni emiatt.
2022. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ne attól félj, hogy ez fog megölni. Mire tényleg megöl, már az lesz a legkisebb bajod, vagy akár várni is fogod, hogy végre megöljön.


Azért kell lejönnöd, mert ez az "elégedett alkoholizmus" egyáltalán nem tart örökké, valahány éven belül egyszer csak nem működik majd többé, és akkor majd nézel magad elő, hogy ha iszol, akkor azért vagy hülye, ha nem iszol, akkor meg már teljesen életképtelen vagy. Először a személyiségedet és az életedet veri tönkre, az egészség általában csak utána jön.


Most, hogy tudod, mire vagy képes, valahogy meg kell találnod ezt az önmagadat józanul is. Nem mondom, hogy nem nehéz, meg azt se, hogy képes leszel rá csak úgy, valószínűleg pszichoterápia is kéne hozzá, az alkohol viszont előbb-utóbb cserben hagy.

2022. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!