Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívbetegként fizikai munka...

Szívbetegként fizikai munka vagy irodai?

Figyelt kérdés
Melyik kevésbé káros? Például egy napi 8 órás irodai munka. Vagy például egy burkoló munka?
2022. máj. 27. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván az irodai here-bere ideálisabb.
2022. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából olvastam egy ilyen vizsgálatról cikket és abba írták, hogy a fizikai munka a szívnek jót tesz mint az irodai. És ezt nehezen tudom elképzelni. Ezért kérdeztem
2022. máj. 27. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szívbillentyű elégtelenségem van és nem bírom elképzelni hogy jót tenne a fizikai munka. Egy ideje nehezen tudom elvégezni itthon a nagytakarítást is, pl szőnyegtisztítás. Hamar kifulladok, felmegy a pulzusom. Burkolói munka, gyári munka stb nem menne hosszú távon. Az irodai kímélő munka a kivitelezhető
2022. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szívbetegség.


Nekem is szívbillentyű-elégtelenségem van, még nem olyan szintű, mint #3-nak, de egy komolyabb fizikai munka tuti ártana, ahogy a magas pulzusos sport, a hosszabb távú futások és a súlyemelést sem javasolt.


Van olyan szívbetegség, ahol a mozgás kifejezetten ajánlott.


Illetve milyen fizikai munka?


Mármint a burkoló tényleg durvább, de egy tematikus bolt (vagy hogy mondjam... szakosodott boltra gondolok) nem.

2022. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!