Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor mennyi haszna van...

Most akkor mennyi haszna van az egészséges életmódnak?

Figyelt kérdés

Amióta jóval egészségesebben élek, romlott az egyik alapbetegségem, stagnál a többi és háromszor rosszabb a vérképem.


Családtagok és barátok rendre olyan eseteket hoznak, amikor egészségtelenül élő ember élt 90 évet és egészségesen élő 50-et.


A betegségek nagyja a genetikán múlik, a rák meg pláne.


Így van értelme az egészséges életmódnak?


2022. máj. 29. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
amúgy ezt én is eszrevettem, h minél jobban figyelek a kajára, meg edzek is, annál szarabbul nézek ki, meg szarabbul érzem magam, csúnyább a bőröm stb:D jó nyilván jöhet a duma, hogy biztos én csinálok szarul valamit, de azért furi
2022. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy bizonyos ételeket simán kiiktatnak, aztán a tápanyagot nem pótolják. Aki diétázik annak vitamint kell szedni, különben kialakulhat autoimmun betegség.

Kíváncsi lennék, hogy hogyan éltél egészségesebb életmódot? Mit ettél előtte és utána? Mi romlott a vérképeden?

Abban pedig igazad van, hogy a betegségek zöme a genetikán múlik.

2022. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nemcsak a kajáról van szó, hanem sport, ivás, alvás...


TSH, süllyedés, fehérvérsejtek száma, aránya, vércukor lett rosszabb. Ezekkel sohasem volt gond. Most némelyik miatt tovább is lettem küldve.

2022. máj. 29. 23:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként mi az, amit ad az egészséges életmód? Megéri valamiért is? Nektek mi a tapasztalatotok? Tanulmányok alapján mit tudtok?
2022. máj. 29. 23:50
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Én csaladilag csak csupa ellenpéldat tudok mondani: az egészségtelen hobbikat kedvelő rokonaim 90 x évig éltek. (intelligens család, nem putrilakók. Az egyikük reggelente egy evőkanál zsírral indított 😄, a másik - néni- kocadohányos volt sutyiban)
2022. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem pozitiv tapasztalataim vannak, amiota rendszeresen sportolok es egeszsegesen taplalkozok. Senktol sem kertem tanacsot, magam allitottam ossze az etrendemet. Amiota atestem a kovidon, szamomra sajnos nehany etelnek elviselhetetlen ize lett (pl. hagyma,uborka, tojas, HUS), igy ebbol kifolyolag is valtoztatnom kellett.


Reggel:

Eves elott megiszok egy nagy pohar langyos citromos-gyomberes-mezes vizet! 45 percet varok, majd ezutan johet a reggeli: altalaban piritos + avokado.


Ebed: delutan 14h korul szoktam ebedelni. Amit teljesen kiiktattam: teszta, feher rizs, burgonya! Helyettuk: bulgur!

Szinte barmihez fogyaszthato es konnyen izesitheto! Mivel a hust kizartam, rengeteg zoldseget fogyasztok: brokkoli, cukkini, padlizsan, de gombakat is szoktam melle!


Nap kozben megiszok olyan 3 liter folyadekot.


Este:

19h-kor edzes.

Vacsora: altalaban chia puding, de ha lusta vagyok idoben elkesziteni, akkor egy natur joghurtot fogyasztok vagy: egy tanyerra mindenfele bogyot teszek: oliva, kapri (ezeket imadom..filmezes kozben is popcorn helyett!), koktelparadicsom - de keveset.

Kristalycukrot egyaltalan nem hasznalok, nalunk tiltott aru.


Amiota a fentiekhez tartom magam, sokkal jobbam erzem magam. Megszunt az alvaszavarom, rendezodott az emesztesem (elotte ob 2-3 naponta volt csak szekletem) es a menstruaciom, kevesbe vagyok faradekony, a borom is szebb lett es egy honap alatt 5 kgt fogytam.


Nagyon fontos, hogy minden jobol jusson a szervezetnek!

2022. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy mégsem olyan egészséges az a kaja/étrend, amit annak hiszel.
2022. máj. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"A betegségek nagyja a genetikán múlik, a rák meg pláne."


Tévedsz és tévedsz. A rák nem kizárólag genetikai betegség. Saját tapasztalat, úgy inkább hallgass és tájékozódj, mielőtt butaságot írnál.

Sőt, a betegségek többsége inkább lelki eredetű, pl. a stresszes életvitel szerinted hány és hány fizikális betegséget produkál?


Szerintem a betegségednek nem megfelelő étkezést folytatsz.

Az egészséges mozgásban gazdag életmód csak javít és pozitív hatása van az emberre.


A hiba nálad van, úgyhogy hiába is próbálkozol itt mártírkodni és befeketíteni az egészséges életmódot, teljesen felesleges energiabefektetés. Olvass inkább tanulmányokat, kutatásokat, hogy miért is javasolják ezt az életvitelt.

2022. máj. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy laikus nem fog tanulmányt olvasni, mert nem érti.


Amúgy finomabban fogalmazz.


Semmit se tudsz rólam, rengeteget sportolok, vizet iszom, eleget alszom, dietetikus és az orvosaim által meghatározott irányelvek mentén táplálkozom és emellett romlott az egészségi állapotom.



Mialatt nincs ismerősöm, aki elfogadná a diétámat és mindenki mondogatja, hogy úgysem ezen múlik, meg régen erre nem figyeltek és mégis sokáig éltek. Na akkor?



A genetika pedig hatalmas meghatározó elem.

2022. máj. 30. 08:06
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Egy laikus nem fog tanulmányt olvasni, mert nem érti."

De azt csak megérti, hogy mennyi C és D vitamint javasolnak napi szinten és, hogy a mozgás a hosszú élet titka. A lelki egészség, nyugodt élet pedig elengedheterlen ahhoz, hogy hosszú ideig élj.


Fizikai egészségeddel foglalkozol, oké, és mi a helyzet a lelki egészséggel?


"és emellett romlott az egészségi állapotom."

És tényleg azt hiszed, hogy ennek oka az egészséges életmód? 🤦😂

Tényleg ezen az értelmi szinten vagy? Még véletlenül se jut eszedbe, hogy egyébként is romlott volna az állapotod?

2022. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!