Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire van köze az egészsége...

Mennyire van köze az egészséges életmódnak a fogyókúrához?

Figyelt kérdés
Szóval mennyire fontos a fogyást tekintve, hogy mit eszem? Ha jól tudom, a bizonyos kcal deficit a mérvadó és ha kevesebbet eszem mint amennyit elégetek, akkor fogyok. Na mármostha diétáról van szó, mindenki azzal jön, hogy mit nem szabad. De ezek szerint mindent szabad, de mértékkel, nem igaz? S most nem hasáb szalonnákra meg tábla csokikra gondolok természetesen. Ezeket a dolgokat természetesen nem eszem. De pl. ha megeszek egy müzliszeletet, ami 100 kcal körül van, vagy mit tudom én akár egy szelet sütit, de beleférek a határba, akkor ugyanúgy fogyok, nem igaz? Szóval ha nem keverjük az egészséges életmódot a fogyásba, miért fontos igazán hogy pl. este csak fehérjét szabad enni? (még egyszer hangsúlyozom hog nincs bajom az egészséges étkezéssel csak nem szeretem ha valaki túlzásba viszi)
2014. jún. 17. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de süteményekben nincs annyi és olyan tápanyag, amit a szervezeted hasznosítani tudna. Nem csak a kcal számít, hanem a makro- és mikronutriensek aránya is, sőt, talán még jobban is. Elegendő fehérje, vitamin, ásványi anyagok, rost, stb. nélkül nem fogsz olyan eredményt elérni, fáradtab leszel, meg a tested is gyorsabban öregszik.
2014. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért számít, mert mivel a fogyáshoz a súlytartásnál kevesebb kalóriát kell bevinni - tehát a "szokásosnál" - így ha nem megfelelő az étrend, sokkal könnyebb hiánybetegségeket összeszedni. A dolog célja, hogy a fogyástól ne betegebb legyél, hanem mindent megkapjon a szervezeted, amire szüksége van, de mindezt úgy, hogy kalóriadeficitben maradj, így nagyon nem mindegy miből áll össze az étrend.

A fehérje szerepe azért fontosabb fogyásnál, mert a fehérje segít az izmok megőrzésében - és ugye fogyni a testünk sajna izomból szeret, nem zsírból elsősorban. Így a fogyókúrázóknak plusz fehérjebevitel szükséges már csak arra is hogy ne izomból sorvadjanak, hanem zsírt veszítsenek, amennyire lehetséges.


Nem mondom hogy nem fér be néha egy müzliszelet vagy ilyesmi, de hogy tónusosabbá váljon a test, ne az izom pucolódjon le a zsír helyett, ott fontos, mit eszünk.

2014. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De ezek szerint mindent szabad, de mértékkel, nem igaz?

Nem. Töltsd le és olvasd el a kalauzt: [link]

Mit nevezel fogyásnak? Azt hogy a zsír lemenjen a testedről, csökkenjen a test zsír százalékod. Ehhez pedig nagyon kevés a mértékkel mindent.

2014. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!