Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívférgesség hogyhogy emberbe...

Szívférgesség hogyhogy emberben (állítólag) nem fordul elő, míglen a magyarországi kutyák egyre erőteljesebben fertőződnek meg vele?

Figyelt kérdés
Nekem ez igen furcsa, gyanús.

#szívférgesség, ember, humán előfordulás
2022. jún. 2. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Minek után az ember nem kutya...nem értem mi furcsa ezen neked. Más gazdatest, alapból más a hőháztartás, felépítés, szervek mérete, igénybevétele, stb. Ha be is kerül emberi szervezetbe, ez a féreg fajta nem marad életben mert alkalmatlan neki a környezet.
2022. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1# És te milyen orvos vagy?

Vagy csak egy szimpla lakótelepi okoskodó, kiosztó, nyóc általános.

2022. jún. 2. 18:20
 3/11 A kérdező kommentje:
A dirofilariosis egy élősködő fonálféreg által okozott fertőző betegség. Kórokozója a Dirofilaria-nak nevezett parazita, amelynek több faja van. Európában az emberi fertőzéseket többnyire a Dirofilaria repens okozza. A fertőzés a kutyáról, ritkábban a macskáról, szúnyog közvetítésével terjed át az emberre. Állatban és emberben is bőrdirofilariosist okoz.
2022. jún. 2. 18:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Forrás : [link]
2022. jún. 2. 18:22
 5/11 A kérdező kommentje:
2022. jún. 2. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"Humans are considered to be accidental hosts in which D. repens rarely reach sexual maturity but induce local inflammation, mainly in subcutaneous and ocular tissues."


"In most cases, however, infective larvae are detected by the body's immune system, leading to destruction of the parasite prior to the infestation being recognised."


F. Simon, R. Morchon, J. Gonzalez-Miguel, M. Maecos-Atxutegi, F.M. Siles-Lucas, What is new about animal and human dirofilariosis? Trends in Parasitology 25

(2009) 404–509.


Egyes voltam, és biológus. Legjobbakat.

2022. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De ugye nem egy 2009-es tanulmánnyal akarsz itt bizonyítani?


Biologusként kb. 1975 körül vegezhettél. Max a 80-as évek.

2022. jún. 2. 20:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Full elavult.
2022. jún. 2. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Egy 2021-es cikkből idéztem.

[link]

Nem ők állították ezt először, így az eredeti publikációra hivatkoztam vissza. Tudod, tudományos körökben ezt így illik, de gondolom te nem tetted be a lábad még felsőoktatási intézménybe.

Ahelyett hogy személyeskedsz, igazán rákereshettél volna a behivatkozott információra, ugyanis azonnal kidobja a Google ezt a 2021-es cikket.

Látom, hiába jelölök meg forrást, hiába másolok ki lehivatkozott kutatási eredményt, téged nem érdekel, csak az lehet igaz amit te annak gondolsz. Na emberek, ezért tartunk ott, ahol.

2022. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem meg pont az ilyen rugalmatlan, begyöpösödött, nulla kreativitással rendelkező diplomás emberek blokkolják a fejlődést bár hála Istennek felülírják az ilyen mentalitást a "bátrak".

Komolyan írod, hogy 21-es hivatkozik a 2009-esre?


Gondolod attól frissül az infó? 🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. jún. 2. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!