Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy ember, aki sokat piált, egyszer csak abbahagyja és semmilyen elvonási tünet nem észlelhető rajta? Sem kézremegés, sem alvási nehézségek, stb.?

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 00:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy előbb - utóbb zaklattá, izgatottá válik?
2022. jún. 3. 00:35
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, ha még nem került a szervezete az alkoholfüggő állapotba.
2022. jún. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelen.

Nagyon hosszú évek óta napi szinten söröztem. Más alkoholt nem ittam, de abból legalább 4-5 dobozzal naponta. Két hónapja egyáltalán nem szeszelek, semmilyen mellekhatás nem jelentkezett.

2022. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Létezik.
2022. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3- as, írnál erről bővebben? Minek hatására tetted le a sört, érzel - e azóta pozitív változást?
2022. jún. 3. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy isten igazából semmilyen extra motiváció nem volt, én döntöttem úgy, hogy mostmár elég. Ha délutánosból haza értem, este 11-kor is nekiálltam sörözni, és nem csak egyet ittam.

Soha nem a részegség volt a cél, az idejét nem tudom megmondani mikor voltam utoljára akár csak spicces is. De ez akkor is nagyon sok. Eldöntöttem hogy abbahagyom, de volt egy lépéselőnyöm. 2 hónapja volt egy előre tervezett gerincműtétem, ami öt nap kórházi kezeléssel járt, és úgy gondoltam ettől jobb alkalmam nem lesz rá. Meglepően jól tolerálta a szervezetem, és nem hiányzott egyáltalán. De ehhez hozzá tartozik, hogy nem kényszerből hagytam abba, hanem ez már eldőlt fejben. Azt hittem hogy majd ha haza jövök, milyen jól fog esni egy jó hideg sör, de nem. Egyáltalán nem kívánom, ugyanúgy bent van a garázsban a fél tálca sör, ahogy műtét előtt hagytam.

Pozitív változás? Hát leginkább a pénztárcámnak tesz jót, talán kicsit jobb a közérzetem is. De mint írtam, nem az a típusú alkesz voltam aki mindennap lerészegedik, de szerintem ezt a mennyiséget is nyugodtan nevezhetjük alkoholizmusnak. Fizikai elvonási tünetek sincsenek, mivel nem alakult ki a neurológiai függőség. Bár szerintem ha nem csak söröztem volna, akkor azok már lennének.

2022. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm részletes válaszodat. Fogytál esetleg, amióta abbahagytam a sörözést? Van olyan ember is, akinél csak a sör iránti függőség kialakul és ha abbahagyja, tapasztal valamiféle elvonást? Aki a sört valamilyen enyhe droggal kombinálja és leáll, mi történik?
2022. jún. 4. 19:07
 8/8 A kérdező kommentje:
* Abbahagytad.
2022. jún. 4. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!