Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire káros napi 1 energiai...

Mennyire káros napi 1 energiaital?

Figyelt kérdés

Napi 1-szer szoktam inni 250 ml-eset. Reggel szoktam inni ébredés után, hogy könnyebben felébredjek.

Más káros szokásom nincs nem cigizek, alkoholt ritkán iszom akkor se túl sokat.

Így lesz bajom az energiaitaltól?

Károsabb mintha mondjuk kávét innák?



2022. jún. 7. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Abból a szempontból károsabb hogy a kávévól lassabban szívódnak fel a serketnő anyagok, a koffein, az energiaitalból bumm szerűen, és úgy is ürül ki, tehát nem tartós annyira, másrész sok benne a cukor.

De ezt lászámítva semmi bajod nem lesz napi 1 től, nyilván a kávé jobb már a jó minőségű kávé, de ha mondjuk azt is teleraknák cukorral meg tejszínhabbal meg ilyenekkel akkor kb. ugyan ott lennél

szóval nyugi, nem gáz annyira

2022. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Senior Séf ***** válasza:
75%
Nem gáz, de pontosan eggyel több mint amennyi egészséges lenne.
2022. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok naponta inni. Nyilván nem lehet kijelenteni hogy bajod lesz tőle. Dohányosok is simán elélnek 100 évig boldogan, mások meg kinyiffannak 50 évesen. A kávé jobb opció lenne valamivel, cukor nélkül. Ez a mennyiség még nem olyan rengeteg amennyit iszol. De ha enélkül nem tudsz felkelni akkor inkább érdemes az életmódodon változtatni. Mert egy idő múlva a toleranciád felmegy, és meg sem fogod érezni reggel az egy energiaitalt. Akkor majd elkezdesz 2-t inni, stb. A függőség része a gond inkább, hogy könnyen rá lehet szokni és növelni a mennyiséget.
2022. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Hát a májadnak és egyéb belsőszerveidnek könnyes érzékeny búcsút vehetsz.


Hirtelen felemeli a vérnyomásodat, ami szintén gáz lehet számodra hosszútávon. :)


Na és ha reggel ébredés után iszod még a fogaidból se marad túl sok. :S


50-60 éves korodra nem túl sok minden marad belőled, sőt fogalmazunk úgy hogy onnantól kezdve már nem fog tovább neked csiripelni a kismadár.

2022. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annak ellenére, hogy én se vagyok az enerigaialok nagy pártolója, és szerintem is messze sokkal jobb a kávé főleg ha kevés cukorra/cukor nélkül isszák, azért bőven nem fogsz belehalni az energiaitalba ahogy az utolsó kommentelő írja.

Ha fogat mosol utánna akkor a fogadat se teszi tönkre, és a belső szerveiddel sem csinál semmit, ez gyakorlatilag szénsavas üdítő+koffein

Nem mérek, csak ésszel kell vele bánni.


Én nem fogyasztom, biztos nem ez a hosszú élet titka, de nem is gondolom hogy napi 1 doboz rövdítené.

Mindent csak ésszel

2022. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Kedves 5-ös, pont hogy méreg az energiaital, punktum.

Hosszútávon a napi 1 doboz is tönkre teszi az ember szervezetét.

2022. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem értem az olyan kijelentéseket, hogy ez így van és kész.

Kérlek magyarázd el miért az. Értem hogy cukor az rossz cukorbetegség, érelmeszesedés elhízás, magas vérnyomás stb stb, a mesterséges koffein rossz magas csucsal szívódik fel nem szép lassan.

Oké, nem egészséges, de miért méreg?

Meggyőzhető vagyok ám

2022. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Google kereső a barátod nyuszifül.
2022. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha ez nekem szolt (én írtam az 5-ös és 7-es választ) akkor egyrészt nagyon lekezelő, ez sokat elárul rólad, pedig én tényleg teljes jóindulattal vagyok itt.

Másrészt nem is hiteles, hogy aztmondod "azért van igazam mert, kész, ha nem hiszed ott a goggle"

Ez így nem érv.


Én 6 évet tanultam az orvosin mindenféle biolgógia, kémiai folyamatot, és pár éve dolgozok már élesben is mint orvos, nem tartom magam mindentudónak, sőt. Tök szivesen veszem ha tudsz nekem valami újat mondani arról hogy miért káros pl az energia ital, mindig jó tanulni.


De amég nem hozol valamit, addig csak azt tudom mondani, ami logikusan következik az eddigi tudásomból.

Nem jó a sok cukor benne, meg az azonal felszívódó koffein, de ez nem több mint koffein+üdítő.

Senkinek nem lesz baja nap 1 től, még akkor se , ha azt adom, hogy jobb lenne ha nem innánk ilyeneket.

2022. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok neked :D
2022. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!