Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg le lehet szokni a...

Tényleg le lehet szokni a koffeinről fokozatosan?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta rengeteg koffeintabit szedek (napi 8-10-szer 100mg). Ennek regeteg oka van, sok mindennel kellett megküzdenem az elmúlt másfél évtizetben. Sokszor próbáltam leszokni. A fokozatos leszokás soha nem ment, a hirtelen leszokás meg nagyon durva és nem tartós.

Most van pár szabadnapom. Tegnap és ma semmi koffeint nem vittem be. Nem tudok enni, hányok mint a kutya, széthasad a fejem, hőhullámaim és influenzás tüneteim vannak, 14-16 órákat alszom. A szokásos. Szombaton viszont már dolgozom. Újra ráállok a koffeinre. Először kisebb mennyiségben, lassan egyre többre. Nem tudom mi lehet a megoldás.

Rengeteg függőségem volt, de érdekes módon pont ez a nagyon lightos cucc az amiről nem tudok lejönni. Piáról, benzókról, altatóról, mindenről tök lazán lejöttem.

Persze a koffein dologhoz az is hozzátartozik hogy nagyon fáradékony vagyok és sok kihívás van az életemben. A fokozatos leszokáshoz meg az kéne hogy kb. 3 hétig ne csináljak semmit csak nyaraljak. 13 éves korom óta még a 3 nap is pár évente jön össze. Nyilván itt nem csak a munkáról van szó. Gondoskodnom kell emberekről, meg nincs olyan nap amikor az élet ne hozna feladatokat.


2022. jún. 9. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha én a herkát le tudtam tenni, neked is menni fog a koffein!
2022. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Geez, az kemény lehetett.
2022. jún. 9. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Szó szerint majdnem belehaltam. Egy kis étvágytalanság és aluszékonyság kutyafüle hozzá képest.
2022. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amíg leszoktál felmondtál? Vagy táppénz vagy hogy nem lettél csöves? Én 1 ember ismerek aki herkázott. Ő azért szokott vissza mert kijött az elvonóről és se lakás se meló nem volt csak az aluljáró. Aztán meg is murdált szegény ördög.
2022. jún. 9. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy gazdag vagyok és eleve nem dolgozok/dolgoztam, csak a befektetéseimből élek. Kriptovaluták adás-vétele és webshoppok. Utóbbi a legjobb. Konkrétan csak felveszi az oldal a rendelést majd továbbítja a gyártónak/vállalkozónak. Havi pár ezer forint üzemeltetni, heti max 1 óra a karbantartás, de ha 10% az árrés, akkor is havi 1000db átlagosan 5000 forint értékű rendelésből leesik fél millió.
2022. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
😭 Én is gazdag akarok lenni. Lehetőleg munka nélkül. 😃😃
2022. jún. 9. 15:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Sőt jó a gazdag nem is kell csak ami jön az ingyér jöjjön. 🤔
2022. jún. 9. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!