Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után másfél héttel...

Véradás után másfél héttel bevérzés?

Figyelt kérdés

Multhét előtti pénteken voltam véradáson, aki vette mondta hogy be fog lilulni körülötte, éreztem is hogy mozgatta a tűt, elég nehezen ment és végig pumpálnom kellett a kezemmel. Adott is egy dolobene nevű krémet, hogy mazd azzal kenegessem, de pár napja már nem kentem, talán egy nagyon pici még van belöle.

Még aznap este lett egy csík a könyök hajlatomban és kb egy 1 forintos méretü folt.

Más vagy harmadnapra kb 2-3 cm el alrébb lett egy 5-6 cm átméröjű nagy folt, ami nem akar elmulni, sőt tegnap délután miután dolgoztam kicsit a ház körül úgy tünik még sötétebb lett. Olyan mintha egy másik érböl szovérogna a vér. Ilyen lilás az egész. Fájni alapból nem fáj, de egy kicsi égö (vagy ahhoz hasonló) érzést érzek ha mondjuk lerakom a karom az asztalra (pl egeret fogom).

A nyomókötés amit a véradás után ráraktak eléggé szoros volt, be se tudtam miatta hajlitsni a karom, mert akkor nagyon szoritotta az izmokat azon a részen. Lehet ez az oka annak hogy bevétzett? Most voltam elöször vért adni.

El akarok menni házirovoshoz majd, de a munkahelyem másik városban van és most nem tudok szabadságra menni ez miatt.

Ha megérintem azt a területet nem fáj, csak van 1 pont ahol érzékenyebb.

Még egy dolog. A véradás elött 5 nappal voltam vérvételen, vérképet csináltattam. Azt a másik karombol vették le, és érdekes, hogy a véradásig csak egy halvány sárgás folt volt csak azon a karomon, de a véradás után ott is megjelent egy sötét folt, a könyököm felett q felkaromon.

5 napig nem volt szibte semmit aztán a véradás után ott is kijött, nem értem hogy mitől.

Tudtok valami tanácsot adni?



2022. jún. 14. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A Dolobene véralvadásgátló. Mennyit kentél magadra pár nap alatt?
2022. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy ilyen kicsi, kb 200 forintos méretü tégelyben adta, de az sem volt tele. És még van belöle egy kevés. Nem tudom igazán megmondani mennyit, de kentem. Viszont nem mondták hogy mennyi ideig kell, csak annyit hogy kenegessem azzal...
2022. jún. 14. 10:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Na jo egy 200asnál nagyobb valamivel, igy most hirtelen nem tudom megmondani, otthon van én meg dolgozom
2022. jún. 14. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem. Az ereid gyógyulásához a tagjaid pihentetésére is szükség lenne. A Dolobene segít a véraláfutások felszívódásában, de a fizikai munka miatt újabb, nagyobb véraláfutások keletkeztek. Ne végezz fizikai munkát, ha nem nagyon muszáj, amíg fel nem szívódnak és kíméld magad.
2022. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze próbálom is ezt, és tegnapig nem is végeztem nagyon semmi megterhelőt. Hacsak a számitogép elötti munka nem számit annak.

Nekem az a furcsa hogy nem ott van a véraláfutás ahol a tűt beszurták hanem 3 centivel alrébb.

2022. jún. 14. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!