Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas pulzus miatt miert nem...

Magas pulzus miatt miert nem adhatok vert?

Figyelt kérdés

Ma szerettem volna először, és 128 volt a pulzusom. A doktor bacsi 3x is újra merte de nem ment 120 alá, azt mondta 100 alá kellene és ez miatt nem adhattam:(


De miert nem? A hemoglobin szintem jó volt, azt tudom hogy az fontos de a pulzusnak mi köze hozzá? Azért hogy nehogy leajuljak a székről?


Nemrég voltam vervetelen, jó a pajzsmirigyem és amugy jol érzem magamat a bőrömben



2022. jún. 24. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 128 nyugalmi állapotban sok, nekem kocogásnál szokott ennyi lenni.

Véradás után még inkább fel tud menni, értelem szerűen nem érdekük szívproblémát okozni neked.

2022. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy magas. De semmi problémám nincsen egyébként, nem érzem hogy dobog a szívem (marmint dobog, de nem hallom meg ilyenek, erted) anyukám azt mondta azert nem adhattam mert félnek hogy rosszul leszek és elajulok ott és ez miatt nem jön le a vérem, ebbe lehet valami?
2022. jún. 24. 19:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
100 feletti nyugalmi pulzust a háziorvossal ki kell vizsgáltatni, hogy mi okozza. Vért egészséges embertől vesznek csak és ez nem feltétlenül esik egybe azzal, hogy te annak érzed magad.
2022. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Voltam haziorvosnal egyébként régebben, mert egyszer mar mérték magas pulzust, azt mondta hogy ez nem feltétlen jelent bajt mert még fiatal vagyok (19) es fiatalkorban van fiatalkori szívdobogás amit az ember majd kino magától, és egy kicsit idegeskedos típus vagyok, de nem ajánlott nekem nyugtatot szednem ezért ha nincsen panaszom, a magas pulzus miatt (sose volt) akkor nem irna fel. Egy labort javasolt, ahova el is mentem de normalis érték volt a pajzsmirigyemnel


Tehát, nem vagyok egészséges? Ez problémát jelent? Ettől nem jó a verem? Bocsi, csak nem vagyok otthon az egészségügyben

2022. jún. 24. 19:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem nőtted ki. Én biztosan kérnék új vizsgálatot és beutalót a kardiológiára.
2022. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszi! Most utazunk el 3 hétre, akkor utána elmegyek. Egyébként ebből lehet komolyabb baj? Ez nem halálos meg ilyenek ugye?
2022. jún. 24. 19:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szimplán fehér köpeny szindrómád van és a tű meg a helyzet láttán felszalad a pulzusod. Ettől függetlenül sem vehetnek tőled vért, szigorú szabályokhoz van kötve a véradás.
2022. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:( szomorú. Pedig nagyon szerettem volna, úgy örültem hogy ezzel segithetek embereken, de tudja valaki pontosan miért nem lehetett?
2022. jún. 24. 19:29
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Egyfolytában úgy ver a szíved, mintha kocognál. Egy pár évvel hamarabb fog elfáradni, mint másnak.
2022. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

A véradás alapból is megterheli a szervezetet, úgyhogy nem elég egészségesnek érezni magad.

Én a múlt héten szerettem volna adni, de mivel gerincműtétem volt áprilisban, nem adhattam. Hiába érzem jól magam, ki kell várni a fél évet műtét után. Pedig ez lett volna a 47. véradásom.

2022. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!