Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, ha kardiózás...

Az normális, ha kardiózás közben 190 fölé is megy a pulzusom?

Figyelt kérdés

Nem nagyon intenzív, nem ugrálassal teli kardióról van szó (youtube videókra tornázok). Nem vagyok túlsúlyos, 22 éves vagyok. Hidratálásra előtte/közben és utána is figyelek. Okosórám jelzi a magas pulzusomat, figyelmeztet. Nem érzem magam rosszul közben, azonban azt igen, hogy nagyon dobog a szívem.

Válaszokat előre is köszi.



2022. jún. 8. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit mond az orvosod? Nem őt kéne megkérdezned?
2022. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen átlagos fittségi szinttel rendelkezem szerintem. 4 napja kezdtem csak el a videókra tornázni. Azért kérdezem,hogy normális e, mert ha nem, elmegyek háziorvoshoz majd ha kell kardiológushoz. De ha ez átlagosnak mondható (amit nem tudok, pont erre vagyok kíváncsi) nem mennék orvoshoz.
2022. jún. 8. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:

"Okosórám jelzi a magas pulzusomat, figyelmeztet"

Ami egy teljesen hasznavehetetlen és pontatlan kütyü.

2022. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dobd az okosórádat a kukába! Vagy csak egyszerűen a fiókba, ha sajnálnád...


EGyenes út a hipochondriához a mániákus pulzusfigyelés.

2022. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha még csak négy napja kezdted, akkor normális, nagyon nincs hozzászokva a szervezeted. De viszont nem egészséges. Ilyen magasan ne legyen hosszú távon, figyelj rá, hogy ilyenkor vissza kell venni a mozgásból. Fokozatosan szoktasd magad.
2022. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne teljesen hasznavehetetlen és pontatlan? Nem a legolcsóbb óráról van szó. Voltam korábban 8 pontos ekg-n és pontosan ugyan azt a pulzus számot mutatta végig, amit az egk is. Többször ellenőriztem mechanikus méréssel is és teljesen jó pulzusértéket mutatott.
2022. jún. 8. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem normális.Egy közepesen intenzív edzésnek 160 alatt kéne lennie.
2022. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
6: rá vagy függve a testi funkcióid figyelésére....
2022. jún. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd ha hozzászoksz az új mozgásformához, meg javul az erőnléted, állóképességed, akkor lejjebb megy a pulzusod. 20 évesen simán felmehet még magasabbra is a pulzus.
2022. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!