Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zuhanyzásnál szedülés, ájulás...

Zuhanyzásnál szedülés, ájulás érzet, remegő kezek utána, kiszáradás. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ma 2. Alkalommal történt meg, elmentem zuhanyozni, és a balzsambnál már kapaszkodtam, úgy éreztem mindjárt elájulok. Fájt a fejem, szédültem, nyomott le.. egy pohár hideg vizet akartam és levegőt.. kijöttem, hidegebb helyre ültem.. ittam, legnyugodtam.. remegett utána a kezem egy fél óráig. Nagyon megilyedtem. Gondolom a meleg zuhany volt a hibás, és a pára. De nagyon remélem nincs mögötte semmi komoly, szerintetek? 18 vagyok egyenként.. Szedjek valami vitamint, vagy forduljak ezzel orvoshoz a biztonság kedvéért?

2022. jún. 26. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen velem is volt , csak én nem remegtem hanem majd kiugrott a szívem és nagy pára volt.
2022. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Logikus alap dolgokat tudok javasolni:

Ne zuhanyozz forró vízzel, főleg ne sokáig, mert leesik tőle a cukrod!

Igyál rendesen, egyél egészséges dolgokat, de olyanokat, amik dobálják a vércukrod!

És igen, szedj normális dózisú multivitamint!

2022. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*de=ne, csak nem sikerült normálisan leírni
2022. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha gázos melegítő van a fürdőben, akkor sürgősen kapcsoljátok le.

De amúgy meg nem kel forró vízben zuhanyozni, hanem max langyosban. És akkor sem fél óráig.

2022. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

2! Nem a cukor esik le, Jézusom....


A vérnyomás esik le meg a pulzus,mert a melegtől megnyílnak az amúgy összehúzódott erek.

Én ezért nem mehetek a strandon termálvízbe,mert elájulok benne. Vérnyomás,pulzus és szívprobléma.

2022. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melegtől lemegy a pulzus , te jó ég inkább föl
2022. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

5-ös, te is egy olyan ember vagy, aki nem gondolkodik el azon, hogy a másik mennyire ért ahhoz, amit leírt. Igen, a vérnyomásod is le tud esni, de a cukrod leesése, ami igazán nagy probléma. És igen, leesik a cukrod egy hosszabb távú meleg zuhanyozástól, vagy fürdéstől. Remélem nem baj, ha nem citálok vakteszteket meg tudományos értekezéseket a témában, elég ha csak annyit írok, hogy a megemelt testhő felgyorsítja a metabolizmust, ami miatt a test elhasználja a cukorraktárakat.


Egyébként azért is jobb, ha elhiszed nekem, mert az internetes szakértésen kívül gyakorlati tapasztalatom is van a témában. Volt az életemnek egy olyan szakasza, amikor egy bizonyos jól meghatározott okból csomó forró fürdőt vettem, ami közben folyamatosan monitorozva lett a vérnyomásom, a pulzusom, a testhőm és a vércukrom és volt bizony, hogy 10 perc utána vércukrom esése okozott komoly rosszullétet és hirtelen pulzus emelkedést a testhő emelkedéstől amúgy is megnövekedett pulzus mellé.

2022. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pulzus mellé=pulzuson felül
2022. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es írd már meg privátba , miért volt ez mert nekem vagy magas vagy alacsony a pulzusom , de néha zuhanyzás alatt nagyon érzem.
2022. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!