Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kórházból haza akarják...

A kórházból haza akarják küldeni a mozgásképtelen nagymamámat - ezt megtehetik? Mit tehetnénk ezügyben?

Figyelt kérdés

Nagymamám agyvérzéssel kórházba került a múlt héten szerdán. Az állapota nem sokat javult, de nincs közvetlen életveszélyben. Viszont kb. kataton, mozgásképtelen, még a fejét sem tudja felemelni, beszélni is csak nehezen, kevés összefüggéssel, nem is igazán érti amit mondunk neki.


A kórházosok közölték, hogy hazaküldik, ha már biztosan nem javul az állapota. Most pénteken! Mi nem tudjuk ellátni 0-24, mert dolgozni járunk, és így is csak szerényen élünk meg a fizetésünkből. Arra végképp nincs lehetőség, hogy ápolót béreljünk mellé 0-24, az idősek otthonai mind "teltházasak" a régióban.


Bocsánat, ha szarul és rosszul fogalmaztam, de ez eléggé kétségbeejtő ez az egész, neki is jót szeretnénk, magunknak is, de a magyar egészségügy nem törődik vele, lazán kidobják a házába úgy, hogy mozdulni nem tud. Egyszerűen hagynák meghalni...?



#nehéz anyagi helyzet #magyar egészségügy kudarca #kiküldik meghalni #kvázi megölik ezzel #Mit tehetnénk? #Anyám ebbe belefog őrülni
2022. jún. 27. 15:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
44%
10.: A rendszert ti tettétek ilyenné. Ez nem magától lett ilyen. Ezzel a "én családanya vagyok és mellesleg ápoló és lesz*om mi van a beteggel" hozzá állással. Meg azzal, hogy "hát kevés a fizetés" (magyarországon melyik munkakörben nem az), "tehát szivathatom/lehuzatom azt aki kicsit módosabbnak néz ki, és ha nem ad a zsebembe x Ft-ot akkor direkt úgy rakom le a csészéjét, hogy véletlenül se tudja elérni". Képzeld én se kapok x Ft jattott sehonnan mégis elvégzem a munkámat. Undorító az amit Ti EÜ címszóval műveltek magyarországon.
2022. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó:

Mondd, te normnális vagy? Nem, nem az ápolók tették ilyenné. Ők végzik a munkájukat, ami az, hogy a BETEG embereket ellássák a kórházban.

Nem az ő hibájuk, hogy nincsenek erre specializált intétetek, vagy elegendő számú és férőhellyel rendelkező öregek otthona.Ezeket nem az ápolóknak kell biztostínai, hanem AZ ÁLLAMNAK.

Meg lehet köszönni a 12 év fidesz korményzásnak. Mert ugye stadionra, kisvasútra, Lölő vagyonára van pénz, array, hogy elegendő számú öregek otthonát, szociális intézményeket, hospice házakat létesítsenek, arra nincs. Legközelebb talán okosabban kellene szavazni.

2022. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

21-esnek félig igaza van.Abban hogy sok ápoló elég g*ci már bocs hogy így írom viszont sok a normális is köztük szóval nem lehet egy kalap alá venni őket.

22-es neked pedig abban van igazad hogy legközelebb meg kellene gondolni a fidesz táliboknak hogy vajon jó e megint ugyanoda ikszelni:D

Mindenre van csak eü-re és oktatásügyre nincs pénz...Hmmmm érdekes:D

2022. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy az ápolási osztály lehetne 1 megoldás. Kedves kérdező, nincs a közeletekben ilyen részleg? Egy minimális összeget fizetni kell, de hasonló ellátást kapna mint a kórházba, csak itt nem a gyógyítás a feladatuk, hanem az ápolás napi 24 órában. Bár van egy orvosuk, az rá is néz a betegekre. A régi elnevezése ennek a részlegnek elfekvő, de nem volt az ellátásra és a helyre semmi panasz, rosszabbra számítottam, de nyilván ez városonként, kórházanként változó. Ha jól emlékszem 800ft -ot kellett fizetni naponta, ami inkább egy jelképes összeg. Ja és nem csak azokat helyezik el ide, akik már úgymond menthetetlenek. Bár itt se lehet túlzottan sokáig, általában 3 hónap a maximum, de ebben se vagyok biztos.
2022. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

22.


Azért az ápolók se nagyon szakadnak meg, akihez nem járnak be a rokonok, azt kis túlzással a pókháló növi be, mert leszarják, úgysem nézi senki. Testvéremnek egy időben kötelező volt az ápolókhoz járnia az akkori szakmáját tanulva és tudna róluk mesélni, hogy a "jelez a beteg - úgyis ráér, majd a kávé után" mentalitás mekkorát hasít közöttük és mennyi ajándék cuccot tesznek zsebre, amit a rokonság hoz be. Nem pénzt, azt el se fogadják egy ideje, de az ajándékcuccokat igen. És nem, nem az ápoláshoz szükséges tárgyakra gondolok.

2022. jún. 27. 18:40
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is volt ápolási osztályon, tényleg nem szakadtak bele a nővérek, ugyanakkor rendszeresen fürdették őket, rendben lezajlott a gyógyszerosztás, az étkeztetés, folyamatosan fertőtlenítettek, elvégezték a szükséges vizsgálatokat és az orvos is minden nap rájuk nézett.

Anyám konkrétan ott esett el és szedett össze egy combnyaktörést; fél órán belül átszállították a kórházba.

Szóval nem szanatórium, de annál jobb, mint otthon hagyni egyedül, vagy egy hozzátartozót az ápolásra beáldozni.

2022. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Na, mi történt kérdező?
2022. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

27.


Még nem ért véget az ügy, de ki nem tették és úgy néz ki van egy hely, ahol befogadják, haza nem is küldhetik már, mert igazolás van róla, hogy demens/mozgásképtelen/nem rehabilitálható.

2022. júl. 9. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!