Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mamám 93 éves, teljesen...

Mamám 93 éves, teljesen mozgásképtelen, memóriája már nagyon nincs a helyén, sokszor összevissza beszél, képzelődik, hallucinál olyan dolgokat, amik meg se történtek. Nem lehetne valahogy jobbá tenni?

Figyelt kérdés
pl. olyat mondott hogy tegnap sétálni volt Xy-vel és olyan sokat sétáltak meg hogy mennyi ember volt az utcán. pedig még felállni, megállni se tud. ez időskori elbutulás vagy alzheimer kór?

2015. júl. 9. 09:53
 1/9 A kérdező kommentje:
1 éve még egyszerűbb ételelet is elkészített, most meg csak ül a fotelban. az utóbbi napokban beszél hülyeségeket, azelőtt ilyen nem nagyon volt
2015. júl. 9. 10:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetne valahogy jobbá tenni? - sajnos nem


időskori elbutulás vagy alzheimer kór? - igen

2015. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

:(

a kettő közül melyik?

most is képzelődik :$

de olyan rossz így látni

2015. júl. 9. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:

hogy csak "sima" elbutulás vagy alzheimer kór én így, ennyi infoból nem tudom megmondani, nem vagyok orvos



[link]

[link]


[link]

[link]

2015. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na amit most mondott attól nagyon ledöbbentem! anyukámtól kérdezte kik vannak itthon, felsorolta anya hogy ő, én, a mamám és a bátyám, aztán ezt hogy kik vannak itthon még megkérdezte párszor. az előbb kérdezte anyától hogy hol van a nővérem, anya mondta hogy ő nincs itt, dolgozik (ami igaz), és erre a mamám mondta, hogy ne hazudjon, menjen innen, ne simogassa. anya mondta hogy miért hazudna, biztos a másik szobában beszélget az anyjával(!!!) o.O
2015. júl. 9. 10:29
 6/9 A kérdező kommentje:
ja az utolsót (biztos...) anyukám mondta
2015. júl. 9. 10:32
 7/9 A kérdező kommentje:
ó de hülye vagyok! nem anyukám mondta hanem a MAMÁM!!!
2015. júl. 9. 10:33
 8/9 A kérdező kommentje:
kerdeztek tole hogy jol aludott es mondta hogy igen, fent ult a csillaron, ott melegitette magat
2015. júl. 9. 11:37
 9/9 anonim ***** válasza:

igen sajnos a korral jár, de hogy melyik azt csak az orvos tudja megállapitani.

elhiszem hogy nagyon rosszul érint ez titeket, de ellenben nagyon irigyellek mert 92 éves koráig toppon volt, ez tök jó

2015. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!