Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha tej termék után wc re...

Ha tej termék után wc re megyek hasmenésest akkor mindenképp tej érzékeny vagyok ?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 11:51
 1/8 A kérdező kommentje:
fájni is szokott a hasam
2022. júl. 3. 11:52
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, laktózérzékenység lehet. Laktózmentes tejjel is így van?
2022. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a laktózra lehetsz érzékeny, hanem a tejfehérjére is.


Egyebkent az érzékenység tünetei ált. napokkal mésőbb jön elő, így nem biztos, hogy a tej a gond.

2022. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de a gyomorig le nyomnak egy csövet és félek
2022. júl. 3. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha a laktózzal van gond akkor az általában másnapra jön ki. Ha tejfehérjére vagy allergiás az a tej termék fogyasztása után akár 15 perccel is gondot okozhat. Nem kell letolni semmit a torkodon. Vért vesznek vagy laktózt itatnak veled. Lehet attól fals az eredmény de semmit nem kell hozzá letlnyomni a torkodon. Nem tudom ezt honnan szedted.
2022. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem fognak a gyomrodig lenyomni. Terheléses vérvétellel vizsgálják, de magánban van kilégzéses teszt is.
2022. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gluténérzékenységgel kevered. Annak a biztos diagnózisához valóban mintavétel kell. A laktóz- és/vagy tejfehérje érzékenység esetén nincs ilyen vizsgálatra szükség. Elég jó gyanút ad, ha diétával meg tudod szüntetni a tüneteket. Hogy laktóz vagy tejfehérje, azt pedig laktózmentes tejtermékek fogyasztásával tudod tesztelni. Ha laktóz, akkor recept nélkül kapható laktáz enzimmel is tudod orvosolni a gondot, vagy válaszd a laktózmentes termékeket. Ha pedig tejfehérje, akkor helyettesítő termékek hada áll rendelkezésedre, bár itt azért már macerásabb és drágább a dolog.


A hivatalos diagnózishoz vérvétel, laktózos folyadék ivása, csőbe belefújás stb. kell, szóval az se egy nagy szám. Nincs benne cső ledugása.

2022. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy laktóz vagy tejfehérje allergia vagy intolerancia. Ha szerencséd van akkor a legelső.

Vizsgaltasd ki mert jobb ha tudod miről van szó. Másnem azért mert adokedvezmeny kapsz (!) ha szakorvos igazolja. A tejfehérje mentes étkezés nemhogy nem olcsó, Nagyon is drága. A laktóz jobban és olcsóbban megoldható. Nálunk a családban mindkettő van.


Létezik kilégzéses tesz a szerzett laktózerzekenységre , vérvétel a genetikai öröklődésenek a vizsgálatra, bőrteszt a tejfehérje allergiára (IgE) és vérvétel a tejfehérje intolaranciára (IgG). Terheléses teszt nem tudom hogy megy. De ha valakinek egy óra múlva megy a hasa hazamenni se fog tudni aznap 😏.

A genetikai laktóz int öröklődéskor az életkor előrehaladtával fokozatosan csökkent, majd elégtelenné válik a laktáz enzim mennyisége. Az én családtagomnál ez felnőttkorban jött el. De ezt a fajtát úgy tudom el se fogadják ha az adovisszaterites rol van szó, se a tejfehérje intolerancia vérvételt (IgG) mert utobbiból meg lehet gyógyulni. Mondjuk jó tudni róla, mi ezt csináltatunk magán úton elég régen és úgy látszik nincs gyógyulás azóta sem. Allergiatesztet nem csináltatunk még, ahhoz majd megyünk gasztroenteorológushoz.


Szóval kilégzéses teszt laktóz miatt vagy/és bőrteszt a tejfehérje allergia miatt (IgE) lesz szerintem, nem kell egyből gyomortükrözésre gondolni, szerintem is összekeverend a cöliákiával.

Ne hanyagold el mert jobb ha tisztán látsz. Az egeszsegedről van szó.

2022. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!