Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A házban lévő olló, borotva...

A házban lévő olló, borotva ha rozsdás lesz azzzal ha megvágom magam okoz gondot? Vagy csak a kinnti tárgyak?

Figyelt kérdés
Illetve a vas kapuba ha megkarcolom a kezem és lehet hogy vérzik is, az okozhat gondot?

2022. júl. 5. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez benti olló, erre nem ülök rá... óh itt egy kinti kapu, ez igen, jó lesz... már jön is az áldozat... már tudom, hogy hova fog nyúlni, igen, pont ott vagyok, azon az éles részen... és bejutottam. Itt az ideje a családalapításnak.
2022. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
??
2022. júl. 5. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a lényeg, hogy benti vagy kinti tárgy a rozsdás. Hanem hogy a rozsda bekerül e a véráramba, azaz az (v)érbe. Pl egy műanyag, eldobható borotvával nem tudsz mélyre vágni, míg ha mondjuk egy szög átmegy a lábfejeden, könnyen átmegy közben pár éren is. De amúgy bármi idegen test, vagy szennyeződés tud vérmérgezést okozni, még egy kis szálka is. Akkor van baj, ha elindul a fekete csík.
2022. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ha nincs csík akkor oké van
2022. júl. 5. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Nincs semmi oké. Ha rozsdás jobb ha kapsz egy tetanuszt illetve orvos látja. Sokkal jobb a fenekedbe egy injekció mint ha elfertőződik.
2022. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vajon mikor tudják meg az emberek, hogy a tetanusz nem a rozsdában van, hanem a földben? 🤔 És azt, hogy a vérmérgezés nem ugyanaz, mint a tetanusz? És az ilyenek írnak hozzászólást... 🥲
2022. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!