Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógytesin mit csinálunk? Ha...

Gyógytesin mit csinálunk? Ha a védőnő azt mondta, hogy hanyag a tartásom, akkor kérhetem azt, hogy rendes tesire ne, csak gyógytesire kelljen járnom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam gyógytesnevelésre,és hatásos volt a gerincferdülésemnél,meggyogyult.Ott különbözö talajgyakorlatok,nyujtások stb volt,nem megterhelö.

De rendes tesire is jártam,talán orvos adhat indokolt esetben felmentést tesi alol.

2010. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ajaj, talajgyakorlatok alatt mit értesz? mert nekem az ilyen fejenállás, ilyesmi nem megy...
2010. szept. 20. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Ortopédiára nem küldtek? Ha elmész, majd ő eldönti, hogy hogyan legyen a tesi kérdés. 3 kategória van náluk. Az 1-es az olyan, hogy rendesen kell gyógytesire járni és a sulis tesire is. A 2-es kategóriások fel vannak mentve iskolai tesi alól, de gyógytesire kötelező járni, ott kap egy kis ellenörzőt a diák és a gyógytesin osztályozzák a teljesítményét, és a suliba azt a jegyet írják be a tesi jegyekhez, amit gyógytornán kap a diák. A 3-as kategóriások pedig szintén fel vannak mentve suli tesi alól, de gyógytesire kell járni, viszont nincs osztályzás. TEhát ha nem mész gyógytesire, nincs gáz, már ami a jegyet illeti,mert nincs osztályzás. A suli naplóban is ki van húzva a tesi. Ezzel nem azt mondom, hogy ne járj gyógytornára, ha a 3-as kategóriába kerülsz. Még úszni is mehetsz, mert az hatékonyabb mint a torna. Remélem érthető volt a kategóriás irományom :D (mikor én jártam suliba, akkor még így volt ez a tesi-gyógytesi dolog, 4 éve)
2010. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fejenállás nincs. Talajgyakorlat: hason, hanyatt fekve végzik, de már nem emlékszem miket csináltunk. Azt tudom, hogy semmi nehezet nem kell csinálni, egyszerübb mint a suli tesi, nincs kötél mászás, fejenállás, szekrényugrás meg ilyesmi.
2010. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 2 éve gyógytesis vagyok, különösebb bajom nincs, csak a mi sulinkban a rendes tesi elég kemény én meg lusta vagyok, ráadásul mindig utolsó órák a tesik így én azokról hazamehetek, gyógytesik meg csak 2x vannak egy héten délután és nem nézik olyan szigorúan, hogy bejársz-e rá, ha meg szinte soha, akkor is megkapod a 2-est év végén, én olyan fele-fele arányban vagyok jelen és 4-es vagyok, idén meg már ráfoghatom az érettségire 2. félévtől, hogy be se járok.. :D

A helyi ortopédorvos nagyon jófej és simán ad papírt annak is akinek sok baja nincs legfeljebb kisebb egyenletlenségek, vagy elég egy lúdtalp is.

Maga a gyógytesi egyáltalán nem megterhelő, igaz nekem sok bajom nincs, de akiknek van ahogy láttam azok se szenvednek sokat.

Összességében szerintem mindenképp megéri, főleg ha még bajod is van, mert akkor még jót is tesz a rendes tesikre meg be se kell járnod. Legalábbis középsuliban és azon belül is ahova én járok ott így megy, általánosokban valszeg szigorúbban veszik mint mindent.. :)

2010. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ilyen homorit-domborit,törzsdöntések stb a lényeg hogy helyes tartással kell csinálni,nem megeröltetö vagy fejenállás.nem gáz ki lehet birni.

És uszni is jártam mellé,az a legjobb leghatásosabb.

szerintem menj el késöbb majd hálás leszel érte magadnak felnöttkorban.

2010. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek. akkor elmegyek ortopédiára.
2010. szept. 20. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb minden második embernek hanyag tartása van, Ez még könnyen korrigálható. Hátizom erősítés jót tesz neki, meg a gerinc nyújtása, és mobilizálása. Plusz, egész nap figyelj arra, hogy rendesen húzd ki magad, és akkor nem lesz baj.

Szerintem a hanyag tartás nem GYT. kategória.

És ezt úgy mondom, mint aki tanult gyógytornát:)

2010. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!