Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a migrénnel?

Mit kezdjek a migrénnel?

Figyelt kérdés

Évek óta migrénnel küzdök, azt hiszem 12 éves korom óta most 18 vagyok.

Havi rendszerességgel van migrénes fejfájásom ami eléggé erős szokott lenni olykor. Azelőtt még hánytam is tőle és mindig ágyhoz is vert,amit csak alvással vészeltem át. Általában csak kb 2 óráig tartott de mint mondtam eléggé kínszenvedés ez a 2 óra

Sokáig azt sem tudtuk hogy mi ez csak tippelgettünk orvosnál is jártam többször de ő mindig a vérnyomásomra fogta (de magyarán tojt rám). Igazából orvoshoz nem látom sok értelmét járkálni mert tudtommal az orvostudomány se tud rá biztos, lehetséges gyógymódot.

Próbálgatom a citromos kv-t de mostanság magnéziumot szedek rendszeresen mert valahol azt hallodtam hogy az megelőzi a migrénes rohamokat.Szóval csak annyi lenne a kérdésem hogy aki hasonló cipőben jár illetve járt az miképp orvosolta? El el lehet múlasztani akár véglegesen vagy meg kell tanulni együtt élni? Tudom hogy minden szervezet más és más de próbálgatom itt a gyógymódokat hátha nekem is be jön valamelyik.

Válaszokat előre is köszönöm!


2022. júl. 8. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szintén migrénes gyerekkorom óta.


Éb amibt elkezd fájni már vedzek be gyógyszert, nem várom meg míg nagyon fáj.

Algopýrin ampulla vált be a legjobban.

2022. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is tömöm olyankor a gyógyszert föleg igen algopirint de nekem annak ellenére előjön
2022. júl. 8. 23:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj el neurologushoz , ha mèg nem voltál. Ott tudnak kiirni megelozo gyogyszert, amit minden nap kell szedni, és ha eltalalod a szamodra megfelelot, akkor kevesebb migrened lesz. De vannak roham oldo gyogyszerek, amiket akkor kell bevenni, ha erzed hogy jon a fejfajas. Ezt is neurologus tud kiirni.

Ami még segithet: magnezium, b2 vitamin.

2022. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!