Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt màr valakinek több...

Volt màr valakinek több másodpercig tartó extraszisztoléja? Ez egy picit más mint amikor hirtelen “be akad”.. Ez olyan mintha remegne vagy nem is tudom.. (mielőtt bárki azt írná, hogy menj kardiologushoz hulyegyerek,) Jelzem: múlt héten voltam.

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megértelek , hát olyan volt hogy 3 egymás után az kb 3 mp lehetett , jó ijesztő szar érzés.
2022. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Neked milyen a pulzusod ?
2022. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem igen. Évekkel ezelőtt, egyetlen egyszer, sem előtte, sem azóta még egy "sima" sem.

Épp aludni szerettem volna, mikor elkezdem hallani a fülemben a pulzusom. Nem foglalkoztam vele, volt már ilyen, máshogy teszem le a fejem, és elmúlik. Akkor nem múlott el. Aztán egyszercsak elindult a szívem számolhatatlanul gyors ütemben. Mint egy varrógép. Sem megszólalni, sem megmozdulni nem tudtam, még a páromnak sem tudtam jelezni hogy baj van. Megfeszültek az izmaim, éreztem hogy eltorzul az arcom. Az időérzékem az akkor olyan volt amilyen, de így utólag azt mondom, hogy 15-20 másodperc lehetett. Bár sokkal többnek tűnt, de abban a fél percben biztos voltam benne, hogy reggel nem fogok felkelni. Nem volt halálfélelmem, hanem egyszerűen mint tényt elkönyveltem, hogy ennyi volt, és így lett vége.

Aztán hirtelen, egy pillanat alatt, vissza állt elég magasra, kb 200 körülire a pulzusom, és fokozatosan ment lejjebb, majd elaludtam. Annyi volt, hogy 1-2 napig fáradt voltam, amin nem kell csodálkozni ha néhány perc alatt annyit dolgozik a szívem mint 2 nap alatt kéne.

Egyenletes volt végig, nem voltak kihagyások, csak számolhatatlanul gyors volt. Ahogy jött, úgy el is ment, és persze az UH és a holter sem mutatott semmit utólag.

2022. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez pitvarfibrilláció lehetett, egy rövid szakasz. Szerencséd volt, hogy magától vissza állt. Ha nem, ki szokták ütni.
2022. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 hát ez megnyugtató… 😅😅😅
2022. okt. 15. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy ezt írtam. De már gondolom jól vagy. Persze nem biztos, hogy pf futam volt. Lehet csak egy sima tachikardia volt.
2022. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 nem haragszom:) persze már régi a kérdés de mielőtt kiírtam, előtte voltam kardiologusnál szív ultrahangon és mindent rendben talált hálistennek. Szoktak extráim lenni de az inkább akkor ha koffeint fogyasztok vagy magnézium hiányom van.. remélem nem pf mert nagyon hipochonder vagyok és félek mindentől 😥 a pf az halálos egyébként?
2022. okt. 15. 18:19
 8/15 anonim ***** válasza:
A pf nem halálos. Apukámnak rengetegszer volt, ő most 91.éves amúgy. Neki szerencsére mindig vissza állt a ritmus magától. Én is hipochonder vagyok, extraszisztolék is szoktak lenni, mitrális prolapsus is. Sajnos. Pánik, szorongás is. Minden :(
2022. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 pacsi, én is pánikbeteg vagyok és szorongok is :( van egy pár mentális szarságom.. ez mégjobban megnehezíti ha bármit észlelek magamon.
2022. okt. 15. 19:45
 10/15 anonim ***** válasza:
A 4,6,8-as válaszoló is én voltam. Remélem, már jobban vagy.
2022. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!