Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerencsém van, hogy élek még?

Szerencsém van, hogy élek még?

Figyelt kérdés

20 évesen kezdtem először fogamzásgátlót szedni, akkor a nőgyógyász Leiden-mutációra kért vizsgálatot, negatív lett így vígan szedtem évekig, el is híztam, és az egészségtelen életmódnak köszönhetően 8-as koleszterinnel éltem. Utána lefogytam, mert inzulinrezisztencia gyanúm volt, az helyre is jött, akkor egy ideig jobban figyeltem magamra, a gyógyszert abbahagytam mert anyámnak trombózisa lett.


Két és fél éve szültem, és most akartam elkezdeni újra fogamzásgátlót szedni, mert teljesen életmódot váltottam, főleg növényeket eszem, 4-es a koleszterinem, az éhomi cukrom 3, nem voltam ilyen vékony évek óta, minden nap mozgok valamit (29 éves vagyok). Megtudtam, hogy nem csak a Leiden-mutáció van, így elmentem magán vérvételre, ahol megkaptam azt az eredményt, miszerint protrombin heterozigóta mutációm van, tehát VAN ÖRÖKÖLT HAJLAMOM A TROMBÓZISRA. természetesen a fogamzásgátló így kizárva.



Igazából kicsit ki vagyok akadva, hiszen azt olvasom, hogy ezzel a mutációval szúrni kellett volna magamat terhesen minden nap, stb... De mivel nem tudtam róla, fogamzásgátlót szedtem évekig, nagyon egészségtelenül éltem, igazából csoda, hogy nem kaptam trombózist.


Hány olyan nő lehet, aki nem tud erről? Hiszen a nőgyógyász sem mondta, nem is alap vizsgálat, egyszerűen életveszélyesen éltem évekig...


Ki akartam ezt írni magamból, ti egyáltalán csináltattatok ilyen vizsgálatot?


2022. júl. 15. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Nem csináltattam ilyen vizsgálatot. Mindenkinek van valamennyei esélye a trombózisra, neked az átlagosnak a 3-4x-ese az esélyed rá, ami azért még mindig nem olyan hatalmas szám, hogy csodaszámba menne, hogy eddig túlélted. Homozigóta Leiden mutáció esetén az átlagosnak a 80x-osa a rizikó.
2022. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért erős túlzás, hogy szerencse hogy még élsz...
2022. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!