Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok jót jelent, ha erős...

Sok jót jelent, ha erős alkoholfogyasztás esetén és utána egy darabig aldehid szagú a vizeletem?

Figyelt kérdés

Ez normális vagy másnál is így szokott lenni?

Effektíve ez azt jelenti, hogy a szervezetem nem tudja/nem akarja befejezni az alkohol teljes metabolizmusát.

Utalhat ez máj vagy kiválasztás rendszeri problémákra?



2022. júl. 16. 21:44
 1/3 Phoney ***** válasza:
Attól függ, mi az az "egy darabig". Valószínűbb, hogy egyszerűen az alkoholt bontod gyorsabban, így az acetaldehid egy időre felhalmozódik. Ha nem tudnád lebontani, akkor szerintem egész másnap attól bűzlene a leheleted is.
2022. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
Kiválasztásra pedig szerintem eleve csak úgy kerül, mint ahogy az alkohol is: csak a vízzel párhuzamosan. Adott véralkoholszint mellett kb. ugyanolyan alkoholtartalmú vizelet keletkezik, valszeg az acetaldehidnél se lesz másképp.
2022. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagyon egészséges
2022. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!