Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt feldolgozni?...

Hogy lehet ezt feldolgozni? Se enni, se aludni nem tudok.

Figyelt kérdés
Az édesapám felakasztotta magát, az intenzíven fekszik lélegeztetőgépen, nem tudni, mi lesz vele. Nem tudok aludni, nem tudok enni, közben két kicsi gyerekemről kell itthon gondoskodnom. Felfoghatatlan,hogyan történt az egész. Semmi, de semmi előjele nem volt. Egész éjjel és egész nap csak ezen kattog az agyam. Hogy tudnék aludni legalább pár órát?

2022. júl. 17. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon nehéz... megértem. Mindenesetre próbálj meg valakivel őszintén beszélni az érzéseidről, gondolataidról.


A miértek megértése sokat jelenthet. Lehet, nem vettél észre erre utaló jeleket, de ilyen dolgok nem történnek meg "csak véletlenül". Lehet, kicsit megnyugtatna, ha megértenéd az okokat.

2022. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Fizikai aktivitást javaslok: futás, favágás, ilyesmi. Utána könnyebb aludni. A feldolgozáshoz nem tudok hozzászólni, el fog tartani egy darabig.
2022. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Sajnálom. Mit mondanak az orvosok, mennyi esélye van? Hány éves apukád? Hagyott búcsú levelet? Párod/férjed veled él? Ha igen, akkor beszélj a háziorvosoddal. Kérj altatót, de csak akkor vedd be, ha az apuka tud vigyázni a gyerekekre.
2022. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
2-es: ha valaki lelkileg nincs rendben, az lehet fizikailag hulllafáradt, nem fog tudni aludni!
2022. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Inni csak tudsz, nem?
2022. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Kérj segítséget! Férj, barátnő, rokon.. Ezt nem lehet 1-2 nap alatt feldolgozni, sőt lehet sosem.

Ha nem tudsz aludni, kell altató, pár napra, és az, hogy levegyék a mindennapi terhek egy részét. Nyilván nem az összeset, mert a semmittevés még több rossz gondolatot szül.

2022. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A férjemmel élek, a kicsihez többször kell kelni, ez sem könnyít a helyzeten.

Nem hagyott levelet, 56 éves. Tényleg semmi észrevehető dolog nem volt. Amíg anyukám a másik helységben volt, az idő alatt tette meg.

Csak annyit mondanak, hogy a napokban elválik mi lesz vele. Próbálják többször ébreszteni, mozog, de nem tudják, hogy tudatos-e. CT-je rendben, de az nem jelenti, hogy nem károsodott az agya.

2022. júl. 17. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

A miérteket most engedd el, mert azt csak Ő tudná megválaszolni - de valószínűleg nem mondaná el, mert eddig is magában hordozta az okot.


Egyébként rajtam sem látszott semmi, amikor majdnem megöltem magam. Beszélgettem, nevettem, játszottam a tesómmal, olvastam - csak éppen a folyamatos bullying teljesen kicsinált, amiről senki sem tudott.


Aztán az utolsó pillanatban döntöttem úgy, hogy bhódjon meg mindenki, aki bánt, nem fogok emiatt végezni magammal.


Az édesapádnál nem volt meg ez a pillanat, szóval valószínűleg, ényleg súlyos problémákról nem beszél.

2022. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3%

A 8-asnak igaza van, rengeteg embernél semmi elöjele sincs az öngyilkossági szándéknak, söt általában direkt figyelnek is erre, neogy valaki megakadályozza öket. Én is volt ilyen helyzetben, senkinek eszébe sem jutott, hogy ilyen gondolataim vannak, mert változatlanul "jókedvü", aktív valaki voltam. Nálam minden meg volt már tervezve, elökészítve, csak egy feltétel megléte volt, ami teljesülése esetén maradhattam, ha nem jön össze, akkor meghalok - ez volt az elhatározásom. A feltétel annak ellenére összejött, hogy gyakorlatilag nem volt rá esély.


Szóval ne hibáztassátokt magatokat, ne keressétek az okokat, remélhetöleg rendbejön.

2022. júl. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!