Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt hogy lehet feldolgozni?

Ezt hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

Tinédzserként megszállott szolárium függő voltam,aminek meg is lett az eredménye; lábszáramról egy rosszindulatú anyajegyet tavolitottak el (clark II, breslow 0.33mm). Minden egyéb negatív.

Ezt egy reoperáció követte, aminek a szövettani eredménye negatív lett. Semmi utókezelést nem kaptam. Csak kontroll, és ennyi.

Nagyon nehezen tudom feldolgozni, hogy ez történt, hogy ezt tettem magammal, nem törődtem az egészségemmel. Rettegek,hogy kiújul, akár másik anyajegy formájában, akár távoli áttéteként. Ezt hogy lehet feldolgozni, vagy elfogadni, vagy nem is tudom..lehet hogy csak én reagálom túl? Nem tudom, van e még "életem", azt mondják ez a stádium nagyon kedvező, és szinte biztos a teljes gyógyulás, de annyira félek, mi van ha en vagyok az az 1% akinél nem.. :( magamat ostorozom hogy anno felelőtlen voltam es szoláriumoztam.

24L



2019. szept. 6. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy attól lett. Nyilván hajlamosít de lehet amúgy is lett volna. Egyébként mennyit szoliztál heti viszonylatban? Szerintem lépj túl ezen. Bárkivel bármi megtörténhet. Hibáztál de tanultál belőle. Felesleges ezen rágnod tovább magad. Tegyél meg mindent magadért amit lehet mostantól. És kész. Amire nincs ráhatásod azon kár idegeskedni.
2019. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és csomó ismerősömnek volt anyajegye amiről vizsgálat után kiderült hogy rosszindulatú pedig nem is jártak szoliba. Azóta is vígan élnek.
2019. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnalom. Ne ostorozd magad! Am ez mikor volt? Ha attet akart volna lenni akk mar kijott volna nyugi. Nem lesz semmi baj!
2019. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat.

Változó, volt, amikor heti 1x12 perc, ezt így mondjuk pár hónapig, aztán megint par hónapig, heti 3x15p ... szóval össze vissza,ahogy kedvem volt. Ez az anyajegy, amibol a melanoma lett,a sok szolitól alakult ki a bőrömön.

Azt megkérdezhetem, hogy az ismerőseid, akiknek a rosszindulatú anyajegyeik voltak, nekik/velük mi van, mi lett? Persze ha nem gond.

2019. szept. 6. 22:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Február végén volt az első operáció, majus elején a második. Azota voltam uh-n, mellkas röntgenen meg vérvételen de semmi. Paranoiából leszedettem két anyajegyet, de negatív lett mindkettő.
2019. szept. 6. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Ertem. Koszonom a valaszt. Enis szoliztam regen, de ilyenkor az ember felebred h mi az ami a fontosabb. De jo volna itt is a feher bőr divat lenne, hatha vmikor.
2019. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sokat bogarászom az internetet,es nem egy olyat olvastam, hogy valakinek 3, vagy több év után lett áttéte, bár az ő kórelőzményét nem ismerem, de ezek annyira megrémítenek...
2019. szept. 6. 22:30
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként sokkal szebbnek látom magam, és a környezetem is engem, mióta nem járok szoláriumba. Sokkal jobbak a visszajelzések. Lehet hogy divat a barna bőr, de az egeszseg nagyobb divat.
2019. szept. 6. 22:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazad van. De am is miert kell divatot csinalni a bőrszinből? Engem piszkaltak h sapadt vok, de mar nem erdekel, ha beteg lennek miattuk, nem segitenenek.
2019. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Magunknak kell megfelelni. Am pl. Amerikaban nar ujra divat a termeszetes bőrszín. Ebben remenykedek h itthon is elerkezik ez az ido.
2019. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!