Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomláz esetén érdemes egy...

Izomláz esetén érdemes egy nap szünetet tartani az edzésben?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem volt sosem, hogy nagyon rendszeresen edzettem volna, de most elkezdtem figyelni a táplálkozásomra is, és szeretném nagyon jó formába hozni magam. Korábban csak kicsit futottam néha, meg egy-két gyakorlatot videóval csináltam. Kb. két hete kezdtem igazán, és olyan heti 5-6 napon. Tegnap 3 órát voltam futni és szinte minden kinti edzőparkban is megálltam, ahol csak épp szabad volt valami, amit szerettem volna használni. Nagyon élveztem, meg nyugodtabb voltam egész nap. Viszont úgy ébredtem reggel, mint akit megvertek 😅 a hasam eléggé érzem levegővételnél… ilyen esetben ti szoktatok pihenőt tartani, vagy mehet ma is? Eddig nagyon nehezen vettem rá magam, de az, hogy rövid idő alatt is már látok eredményeket, nagyon motiváló, szóval én mennék…

2022. júl. 22. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon fontos, hogy ne úgy próbáld magad formába hozni, hogy közben leépülsz.

Ha a táplálkozásodra figyelsz, akkor bőven elég heti 3 kardio és 2 erősítő edzés.

Tarts szüneteket, hogy a testednek legyen ideje regenerálódni!

Én a helyedben ma nem edzenék, menj el sétálni kicsit, ha nagyon mozognál.

Hidd el nekem, hogy a tested és az izmaid sokkal hálásabbak lesznek neked, ha odafigyelsz arra, hogy mit súgnak. Ha fáj, ne csináld. Majd holnap megint elmész futni. :)


20L

2022. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!