Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ihatok alkoholt, ha Loratadin...

Ihatok alkoholt, ha Loratadin allergiagyógyszert szedek?

Figyelt kérdés
Hétvégén megyek bulizni Pestre hosszú idő óta először, és természetesen számolok azzal, hogy a haverokkal alkoholt is fogunk fogyasztani. Viszont Én az erős pollenallergiám miatt Loratadin HEXAL antiallergén tablettát szedek esténként (meg Allegrát reggelente, de annak a hatása estefele már sehol sincsen). Elolvastam a gyógyszerhez adott betegtájékoztatót, ami azt írja idézem "A Loratadin HEXAL 10 mg tabletta bevétele az egyidejűleg fogyasztott alkohol hatását nem fokozza." Ugyanakkor a következő sorban meg azt, hogy "Mint minden gyógyszeres kezelés esetén, a Loratadin HEXAL 10 mg tabletta szedése idején is javasolt az alkoholfogyasztás jelentős csökkentése." Most össze vagyok zavarodva. Akkor ihatok rá, vagy nem? Esetleg buli vége után vegyem be? De ahhoz meg semmi kedvem nincs, hogy ömöljön a taknyom a sörömbe.

2022. aug. 15. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
El kellene olvasni a betegtájékoztatót. Úgy emlékszem lehet mellette mindent csinálni, de olvasd el, az a biztos...
2022. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja hogy elolvastad. Értő olvasás... Ihatsz, de mértékkel.
2022. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!