Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan néz ki, amikor új...

Hogyan néz ki, amikor új köröm nő, de még “fent van a régi is”?

Figyelt kérdés

Sohasem esett még le körmöm, ezért sajnos nem tudom hogy kell elképzelni a megelőző állapotot. De a nyár közepén súlyos fertőzésen estünk át a kisfiammal, az ún. kéz-láb-szàj víruson. Lázas, kiütéses betegség, aminek a végén lehàmlik a bőr a beteg tenyeréről, talpáról, illetve mikor már e is felejtetted az egészet, akkor sajnos leeshetnek a körmök is.

Észrevettem, hogy a kisfiam egyik nagylábujján középen van egy csík keresztben, illetve a saját egyik körmömön is. Csak nekem kevésbé látszik, inkább érzetre fura. Nekem ez az ujjam konkrétan be is dagadt, amikor beteg lettem. Most olyan érzés mintha puhább is lenne a többinél, illetve az a körmöm kevésbé érzékeny. Lehetséges hogy le fog esni?

Az egyik barátnőm azzal nyugtatott, hogy ne izguljak, nem fog fàjni. Neki alkalmanként hosszú túràzáskor feltöri az egyik lábujját a cipőt és rendszerint leesik. De semmit nem vesz szinte észre csak hogy egy idő után az új köröm letolja a régit.

Velünk is ez lehet?



2022. aug. 25. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Tényleg nem fáj. Én kocsiajtót vágtam rá és a fél körmöm lilában úszott. Aztán az új elkezdett nőni, végén tudtam billegtetni a régit, ha a tetején megnyomtam. Mikor már a régi nagyon el volt válva, de még nem esett le, én körbetekertem sebtapasszal azt az ujjam, mert kényelmetlen volt. Egy ilyen tapaszcserénél a tapasszal együtt lejött a körmöm is, az új ekkor a régi méretének kb a 3/4-e volt.
2022. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!