Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csonthártyagyulladással...

Csonthártyagyulladással tényleg be fognak gipszelni?

Figyelt kérdés

Háziorvos megnézte ma a leleteimet, azt mondta be fognak gipszelni, mert teljes nyugalomban gyógyul ez. Meg gyulladáscsökkentő szedése.

Az oké de gipszet nem akarok.

Volt így valaki?



2022. aug. 31. 21:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Be kell.
2022. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem azonnal gipszelik!

Nekem volt a lábamban, nagyon fájt, de még rá tudtam állni. Elmentem dokihoz, kaptam gyulladáscsökkentőt meg fáslit tett fel, táppénzre kiírtak és pihentetni kellett.

3 hét után mentem dolgozni, utána pár hétre ra megint fájt. Nem mentem vissza dokihoz. A végére alig tudtam ráállni.

Háziorvos- beutalt kórházba ott már mondta nekem is hogy lehet valamiféle rögzítés kellene de nem gipszre gondoltam.

Bent meg másnap mondta a doki hogy az a javaslata hogy gipszeljék be.. fekvőgipsz persze, terhelni nem lehet, a gipszen nincs sarok.

Elsőre felvágott gipszet tettek rám, ezt 1 hét múlva cserélik végleges zárt gipszre.

Annyi idő mint egy csonttörés, nekem végül 6 és fél hét volt a gipsz, alig vártam hogy vegye le..

jobbulást neked, tudom milyen szar!

2022. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez általaban, ahogy írta a kettes fekvőgipsz. Lehet próbalkozni alternatívákkal, de nagyon fontos a teljes nyugalon, és nem szabad terhelni, mozgatni. Amíg nem jutsz el orvoshoz, aki ezt eldönti ajanlom, hogy egyatalan ne használd a lábad. Tudom baromi gáz, de ez sajnos ilyen. Esetleg kérdezz rá bent, hogy van e alternatíva mashogy rögziteni, de akkor lehet a felépülést fogod tovabb huzni, ha nem teljesen tudja úgy stabilizalni, mint a gipsz. Az orvos biztos el fogja mondani a véleményét, az már a te döntésed megfogadod e, de én a helyedben, ez azert eleg komoly dolog, megfogadnám.
2022. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Jaj ne :( Nekem nem fér ez bele és nagyon félek is a gipszbe kerüléstől, nem engedem begipszelni.

Ráállni nehezen tudok, mert nagyon fáj.

Háziorvos tanácsára szereztem mankót, nem terhelem. Ez nem elég? Neked semmi más lehetőséget nem mondott?

2022. aug. 31. 21:50
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Traumán dolgozom, láttam már pár ilyet. Ha alapból már nem tudod terhelni a lábad, akkor durva gyulladás lehet már, amit csak gyógyszerrel nem viszel le, ehhez kell a végtag teljes nyugalomba helyezése= gipszrögzítés.

Minél hamarabb kerül fel, annál előbb kerül le, hidd el!

Kezdődő gyulladást vittünk le úgy, hogy diagnózis után a beteg kapott 3 hétre egy fekvőgipszet és gyógyszert mellé.

Ahogy egy másik válaszoló írta, 6 hétig viselt gipszet előrehaladott gyulladással.

És ami még mellette szól, ahogy pihen a gipszben a lábad, elmúlik a fájdalom, a gipszcserére már azt szokták mondani a betegek, hogy nem fáj!

Írj, ha kérdésed van, szívesen válaszolok!

2022. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azt nem lehet kérni hogy ne olyan hosszú ideig legyen begipszelve? Hanem mondjuk 2-3 hét. Azt sem tudom elképzelni mondjuk, de a 6 hét gipszet végképp nem :(

Térdig ér ilyenkor a gipsz?

Felrakják és utána mennyire rossz?

Mankóval sokat nem tudok menni, olyankor a kórházból hogy jutok ki, ha a lábamra nem állhatok már?

És végig fekvőgipsz? Nem adnak másikat idővel? Vagy amikor átkötik, arra rá lehet állni?

Gipszelés után mehetek is haza?

Es vissza lehet utasítani ha azt mondja az orvos, hogy gipszbe kell tenni?

2022. aug. 31. 22:11
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én kedves gipszelő orvost fogtam ki. Látta rajtam hogy nem akarom.. végig mondta mit csinál és biztatott.

Felrakja a lábad egy magasitora, elfekszel és így gipszeli. Utána engem betolt egy másik szobába, ott kb 25 percet fekhettem egy másik fekvőgipszessel pont.

Tolószékben kitoltak az ajtoig, mankózni nem kellett.

Sokan kapnak gipszet, még csak feltűnő se voltam, pedig én ettől is féltem, hogy majd nézni fognak. Max a tolószékben néztek de ennyi.

Térdig gipszelnek, fekvő végig.

Visszautasíthatod de akkor nem gyógyulsz meg.

Én se akartam de muszáj volt. És nem bántam meg, pedig 6,5 hétig voltam gipszben.

2022. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Miért rettegsz ennyire a gipsztől?
2022. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Intenzív sport miatt nekem mindkét lábamon volt gyulladás.

Mindkettőt begipszelték egyszerre 5 hétre.

Orulj, hogy csak egy neked!

Begipszeltek aztán?

2022. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én se értem, hogy most mire fel ez a para. Hát ki szereti, ha begipszelik? Nekem csak ínhüvelygyulladásom volt 4. gimiben, érettségi előtt. Abszolút nem volt szabad használnom a jobb karom. (Gipsz viszont talán fel sem merült.) 2 vagy 3 hónapig egyáltalán nem írtam (osztálytársnőm, töri felkészítőn csoporttársam, angol felkészítőn magántanárom írtak helyettem, akkor még stencillel másoltunk). Utána jó volt, soha többé nem jött vissza.


Viszont korábban, 11 éves koromban alkaromban mindkét csontom eltört csukló felett. Először könyékig gipszelték, aztán anyám utánajárt és azt mondták, jobb, ha felkarig van. Szóval leszedték a könyékig érőt és 4 vagy 6 hét gipsz volt felkarig. Kibírtam. :)


Oké, oké, ez más helyzet, mert a lábad... de hát nem fontosabb, hogy JÓL gyógyuljon meg, mint hogy vmi félmegoldás legyen, aminek a végén visszatérhet a fájdalom és kezdheted az egészet elölről?

2022. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!