Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarok csonthártyagyulladás...

Sarok csonthártyagyulladás nem múlik, az orvos mit csinál ezzel? Az ilyet gipszelik?

Figyelt kérdés
Vagy mit tudnak vele tenni? Itthon feküdni hetekig nem tudok sajna.

2016. ápr. 5. 18:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A testvéremnek valami injekciót nyomtak a sarkába..:S
2016. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 naphtha ***** válasza:
100%

Felszolgáló vagyok, elkövettem azt a hibát, hogy sokáig nem adtam a lábbelire. Az eredmény az lett, hogy közel másfél év szenvedés után, kisebb(gyógyszerek, kenőcsök) nagyobb (Diprofrost szteroid lokális injekció), "véletlenül" olyan cipőt vettem ami sarokemelős (kínaiból 5 ezerért ;) )

A fájdalom elmúlt kb 1 hónap alatt. Viszont, mert ekkora tök voltam és eddig húztam, más ínszalagokat terheltem rommá, most ennek iszom a levét. Azóta, csak minőségi futócipőben dolgozom.

Lézer és lökéshullám terápiát ki se próbáltam. Az én szenvedésem amúgy elérte a kritikus pontot. 3 óra munka után már csak lábujjhegyen tudtam közlekedni, azóta (koppkoppkopp) ez a fajta fájdalom eltűnt.

Viszont felháborító, hogy az orvosok és masszőrök, csontkovácsok semmit nem tudtak javasolni, neten se találtam segítséget. Teszem hozzá van akinek segített az injekció, a lézer, a lökéshullám. Szakmámból adódóan sok sorstárssal találkoztam. Nekem elég volt a megfelelő cipő.

2017. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Hogy jött rendbe?

Engem gipszelni akarnak.. mindkét lábam.

2022. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nekem Ausztriában ilyen műanyag gipszbe rakták tavaly. Lábra nem lehetett állni, gipszelés után 4 nap kórház. Ott első két nap csak felpolcolva, aztán gyógytornász megmutatta hogyan használjam a kerekes széket.

5 het után vették le mindkét lábamról a gipszet.

Otthon nem tudom mit csinálnak.

2022. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Fekvőgipsz. Nekem tavaly az egész év ezzel ment el, végül 6 hét fekvőgipsz lett a vége.
2022. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mikor muszáj gipszbe tenni?

En ma kaptam írásos javaslatot a gipszrögzítésre, amivel mennem kell kórházba. Ott újra megvizsgálnak vagy csak a magánban kapott papírt nézik?

Magánba jártam eddig, április óta van panaszom hol az egyik, hol a másik lábamban. Volt injekcio kúra is, két hete már járáshoz mankót kell használnom.

Az orvos kiírt táppénzre. Szerinte nyugalomba helyezés fog segíteni, ami gipszet jelent.

Táppénzen sokáig nem tudok maradni. Ha begipszelnek, akkor mennyire lesznek terhelhetőek a lábaim? Mankóval azért tudok majd menni? Meddig kell feküdni?

2022. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Megvizsgálnak de mivel látni fogjak mennyi ideje kezel ezzel a magándoki, gipszet fognak javasolni.

Gipszben sehova nem fogsz tudni menni mivel ez fekvőgipsz. Ha mindkét lábad, akkor az gáz, lábra sem állhatsz amíg fent vannak a gipszek.

Mankó kizárt, tolószékbe fognak ültetni. Ha nincs szerencséd bent tartanak gipszelés után pár napra. Én kaptam gyulladáscsökkentőt is infuzioban. De nekem ismerős orvos volt, gondolom jól el akartak látni.

2022. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Gipszbe tették?

Nekem csak egy lábam, de így sem akarom a gipszet.. pláne fekvőgipszet nem. Nincs erre más rögzítési lehetőség amivel járni lehet és nem gipsz?

2022. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Be kellett gipszelni. Egyelőre 4 hétre kaptam térdig gipszet mindkét lábamra. Fekvőgipsz.

Szerdától péntekig bent kellett feküdni.

Egy lábnál lehet mehetsz haza gipszelès után nem tudom.

Nekem úgy volt hogy kaptam kórházi ruhát és úgy vittek a gipszelőbe. Onnan meg toltak vissza már két gipszben osztályra.

2022. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Csak egy lábam de nincs valami műanyag rögzítő erre? Ilyen járócsizma, amit pl máshol gipsz helyett felraknak és le tudom venni? 0-24 gipszet nem vállalok be, ráadásul feküdni nem tudok vele, dolgozom.

Kórházba megyek vele reggel, van beutalóm. Egyelőre színes fáslit kaptam rá, ez elég vastag és mereven tart plusz mankó. Ez nem elég?

2022. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!