Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Totál eldugult a fülem,...

Totál eldugult a fülem, gondolom, zsír miatt. Hétvége van az ügyelet nem látott el. Van itthon paraffinolaj de sosem használtam erre. Hogy kell? Becsepegtetem, úgy maradok, aztán hagyom és majd kifolyik, vagy hogy? Köszi a segítséget.

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez meredek.... Inkább nem kísérleteznék....
2022. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen, kb. így kell. Nyugodtan próbáld ki, gyakran használják erre, bajod nem lesz tőle, teljesen természetes és fül-orr gégészek is szokták javasolni. Mondjuk ha nagyon el van dugulva, lehet egy használat nem fog csodát tenni, de egy próbát megér.
2022. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálhatod, de igazából ha nagyon eldugult,akkor csak a mosás segít. Az teljesen fájdalommentes.
2022. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon eldugolt, még ronthatsz is a helyzeten. Várd meg a hétfőt inkább, és menj vissza az orvoshoz.
2022. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Nekem van egy kicsi 2ml fecskendőm, egyszerűen ki szoktam mosni magamnak kézmeleg vízzel, ha érzem van benne valami. Még jobb ha előtte befekszel a kádba vagy a zuhany alá, hagyd, hogy a meleg víz bele menjen a füledbe 15- 20 percig, akkor jól fellazul, utána még könnyebben ki tudod mosni. A procedúra után maradj bent a lakásban 1-2 óráig, hogy jól kiszellőzzön a füled a melegben, ha mindenképpen ki kell menned vegyél fel sapkát ami védi a füledet, nehogy megfázzon!
2022. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat.


3/5: Az jó hír, hogy ha max ki kell mosatni (még sosem volt), az nem fáj, kiskoromban vagy tucatszor szúrták fel a füleim, így eléggé parázok az efféle dolgoktól.

2022. szept. 10. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha felázik, megdagadhat a fülzsír és még rosszabb lehet. Hétfőn mehetsz háziorvoshoz vagy fülészetre, ott megoldják.
2022. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell mosatni szakemberrel, a házi fecskendős módszer vízzel rosszul is elsülhet, és sajnos az olaj is olyan, hogy idő, míg fellazítja valamennyire, szóval először lehet még rosszabb is lesz. Tapasztalat.

Egyébként a 2. válaszolónak igaza van, így kell csinálni, és bajt nem csinál, maximum tényleg még eldugultabbnak érzed utána, de nem káros a füled egészsége szempontjából. Ha csak az egyik füled, akkor én mindenesetre inkább kibekkelném hétfőig.

2022. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer mindenkinek a válaszokat, mára jobb lett, eszembe jutott, hogy nemrég megfáztam kicsit, és hajlamos vagyok a fülkürthurutra, és este jól meginfráztam a fülem. A dugulás nem csak fülzsírtól lehet végülis. A fő, hogy jobb és ma is infralámpázok. A paraffinolaj nem tudom, hogy jót tett - e...
2022. szept. 11. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!