Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fület hogy kell helyesen...

A fület hogy kell helyesen tisztítani?

Figyelt kérdés

Én így szoktam: vizes ujjaimmal lemosom kívül a fülkagylót illetve a hallójárat bemenetét (nem nyúlok be a hallójáratba), majd egy puha törölközővel szárazra törlöm a fülkagylót. A hallójáratbemenet törléséhez az ujjamra teszem a törölközőt.

A fül mögötti részt általában tusfürdős vagy samponos vízzel mosom meg zuhanyzás/hajmosás közben.


Ha hajmosás közben a fülembe megy a víz, akor szintén puha törölközővel törlöm szárazra.



2022. szept. 19. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy szappan nem ajánlott a fül tisztításához?
2022. szept. 19. 18:11
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos gyakran eldugul a fülem. Az, hogy ez ne következzen be, a fül-orr-gégész éves fülmosást javasolt. Továbbá, hogy otthon én is a zuhany segítségével ne túl erős vízsugarú és ne túl meleg vízzel mossam ki hajmosáskor. Mióta ezt betartom, nem volt gond és az éves mosásnál is alig jön ki valami
2022. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Én nemtudnék úgy létezni hogy „vízzel megmosom“ az amùgy zsírt termelő testrészt :D ez valami vicc? Ez olyan mint a vízzel történő kézmosás amit folyton látok étterem/bulihely/cég wcjében? Szóval kb semmi. Mosás tisztítószer (sampon, szappan, stb.) nélkül semmit nem ér.


Ahogy én csinàlom: tusolásnál kb minden másnap betusfürdőzöm az ujjaim és beszappanozom a fülkagylót meg amig az ujjam bemegy (1,5centi kb), de nem sértem fel, csak óvatosan! Aztán két kezem marékba tartom és kétoldalt ráereszten a markomból a vizet hogy mindenhova becsurogjon. Ezt kb 5-7x és akkor már nem szappanos és a zsírt is leoldotta.

Majd ahogy a kérdező is törölközős ujjal szépen “utánarajzolok” hogy száraz legyen. Viola. Soha nem volt még dugult fülem vagy hasonló mert mindig “zsírtalanítom” tehát nem tud nagy zsírpaca összegyűlni.

2022. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Finom a fülzsír amúgy!! Ajánlóm mindenkinek megkóstolnia a saját vagy más fülzsírját garantáltnízélmény!!!4!4
2022. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eldugul, mindegy hogyan mosom. 2 havonta akkor dugó alakul ki, hogy zavar. Emiatt vettem otthonra fülmosót, amivel magamnak ki tudom mosni. Óvatosan, enyhén, havonta kb. 1x sós vízzel.
2022. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

3/4 anonim * csak a hallójáratba nem ajánlót sampont csurgatni egyébként fültisztító spray fizionális só

oldat van benne vagy tengeri só! A sampon irritálhatja még ha nem is okoz tünetet de be gyulladhat tőle!

2022. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
3/4 anonim nem mindegy milyen ph értékű amit a halló járatba csurgatsz!
2022. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#3: értme, mire gondoslz, de nem ajánlják a szappanos/samponos fülmosást

[link]

A fülzsír nem csak antibakteriális hatású, hanem ki is tisztul a fülünkből, teljesen magától. Érdemes odafigyelnünk, hogy szappanos, samponos vizet ne juttassunk a fülünkbe (nem beszélve az uszodák vizéről), mert ezek kiszáríthatják a külső hallójáratainkat, ami megkönnyíti a baktériumok bejutását, és a gombásodás kialakulását, mindez pedig erős fülviszketést és gyulladást okozhat.


[link]

Szappannal ne mossa a fülét, mert kiszáríthatja azt. Kis mennyiségű, érzékeny bőrre ajánlott tusfürdőt kezünkbe helyezve óvatosan törölje át a fülkagylót.



Szóval max. tusfürdőt ajánlanak.

De amúgy a víz oldja a fülzsírt, és a hallójárat igazából öntisztuló, szóval lehet, hogy elég a víz. Lehet, hogy eltávolításával inkább kárt okozunk.

[link]

A fülzsír alapjában véve egy vízben oldódó anyag, amelyet elsősorban elhalt bőr és szőrdarabok, valamint a hallójárat nyirokmirigyei által kiválasztott váladék alkotnak. A fülzsír a fül védelmét szolgálja, és normális esetben nem szükséges az eltávolítása.


[link]

Mivel vízben oldódik, az eltávolításához többnyire elegendő a szappanos, meleg vizes zuhanyozás, mosdás.


itt viszont írják a szappant is

2022. szept. 19. 19:51
 9/12 A kérdező kommentje:
#2: te a vízen kívül használsz valamit? Akár olajat vagy ilyesmit?
2022. szept. 19. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
#2 vagyok. Semmit. Direkt kérte az orvos, hogy ne használjak semmit, csak vizet.
2022. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!