Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon aggasztó lehet?

Nagyon aggasztó lehet?

Figyelt kérdés

Aranyérrel kapcsolatos téma, csak akkor olvasd tovább, ha nem zavarnak a részletek.


Sziasztok!


Ma reggel nagyobb dolgomat intéztem, egy része elég szilárd volt, konkrétan éles. Olyan érzés volt, mintha mindkét oldalon végigsértette volna a végbelet, úgy érzem eléggé a “kijárat végénél”.

Korábban is előfordult hasonló, sok vér távozott a sebből a wc kagylóba is, nem csak a papíron láttam.

Kicsivel később ismét dolgom volt, itt igaz kevesebb, de számottevő vér távozott.

Ha csak pisilni megyek el, de megtörlöm hátul is, elég véres lesz a papír. Tehát nem egy-két csepp, de nem is annyi, hogy átázna a papír.

A fehérnemű nem lesz olyan, tehát csak akkor távozik amikor mosdóba megyek.

Tudok ülni, nincs szúró erős fájdalom, érzem néha de csak úgy mint egy sebet bárhol máshol.


Tudom, hogy nagyon buta kérdés, tényleg bocsánat, de ez lehet normális? El kéne mennem orvoshoz?

Tényleg éreztem, hogy két oldalon sértette végig, és a vérzés mennyisége reggel óta csökkent, de csak az utoljára leírt pontig.

Illetve ha nincs nagy baj, van valami ötlet ami segít a gyógyulásban? (Többször mostam ott zuhannyal és szappannal.)


Köszönöm, és kérlek csak komoly válaszokat adjatok, lehet hogy túlreagálom, és buta kérdés, de kérlek ne írjatok bántó dolgokat.



2022. szept. 22. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mi a nemed? A leírásod alapján, látatlanban találgatva aranyér lehet és annak vérzése.

Mi a megoldás rá? Emészthetetlen rostok bevitele és a táplálkozás rendbetétele egészséges irányban.


Írjam hosszabban is az elméleti részét? Az ember emésztése sok ezer,tízezer év alatt alakult ki a múltban, amikor még nem létezett élelmiszeripar, ami ugye csak néhány száz éve boldogít bennünket és annak termékei is. Az elődeink tehát általában olyan teljes kajákat ettek, amiben benne volt a rost, nem voltak feldolgozva, szétszedve, fehérítve, finomítva, nagy nyomás alatt kezelve...stb.


Azt, ahogy ők ettek, akár tetszik, akár nem, mi is örököltük a genetikánkban, ami azt jelenti, hogy nem térhetünk el annyira tőle, mint ahogy oly gyakran tesszük.

Ahhoz, hogy a kaki mozogjon a belekben sajnos az kell, hogy a beleket valamilyen mértékben irritálják a bevitt rostok. Ha a belek rendesen mozognak, a széklet hamarabb ürül, lazább is lesz és nem karcolja szét a végbelet.


Jól tetted, hogy jól megmostad szappannal. Ez továbbra is javasolt. Hosszú távon akkor fogsz javulást elérni, ha figyelsz arra, amit írtam és puhábban tartod a székleted a rostokkal.


Ha ennek ellenére nem javul a dolog, továbbra is vérzést tapasztalsz, főleg ha fájdalom, karcoló érzés nélkül, akkor orvoshoz menni javasolt.

2022. szept. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bubachangh ***** válasza:

Szia!


Nagyon valószínű. hogy belső aranyér.

Én évekig küszködtem vele, mire rászántam magam egy proktológiai magánrendelésre. Nem a reklám helye, de Bánfalvi Doktor Úrnál emberibb hozzáállással még nem találkoztam. És nem is drága... :)

Javaslom, hogy csak hozzá jelentkezz be, ha teheted (bár a klinikáján szerintem minden orvos rendkívül normális), de én csak őt ismerem.


[link]


Addig is kérj reparon (vagy proktis-m) kúpot és krémet is.


Jobbulást!

2022. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!