Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Limfóma vagy az influenza...

Limfóma vagy az influenza miatt van megnagyobbodva a nyirokcsomóm?

Figyelt kérdés

Este lefekvésnél véletlenül felfedeztem, hogy a jobb oldalmon a myirokcsomó meg van duzzadva. Gondoltam is, hogy az influenza miatt, mert a torokfàjàsom nem igazán akar múlni és főleg jobb oldalon fàj a torkom is. Eddig nem volt megnagyobbodva. Az, hogy a betegségem kezdetén meg volt e nagyobbodva azt nem tudom, mert nem foglalkoztam vele, este is csak véletlen fedeztem fel. Sajnos olvasgattam, hogy limfóma miatt is lehet nagyobb, na nem is kellett több elkezdtem rettegni, hipohonder ember létemre, hogy tuti az van. Azóta csak piszkàlom, mozgatom, nézegetem mag a tükörbe, hogy làtszik e. Amúgy semmi tünet nem utal arra, hogy limfómàs lennék. A jobb oldalon mintha nagyobb lenne a csomó, mint a baloldalon.

28 éves vagyok.

Sajnos a doki azt mondta ameddig vannak felsőlégúti betegség tüneteim, ne menjek el hozzà, de én meg rettegek, hogy meghalok.


2022. szept. 23. 06:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vasàrnap óta vagyok beteg. Szedek NeoCitrant, Septofortot, Mebucain mint-et, Béres cseppet, Búzafű kapszulát, Vitaminos pezsgőtablettàt és Rhino orrspray-t a náthámra. Valamivel màr jobban vagyok amúgy. Jah a nyirokcsomók nem fàjnak ez nem tudom mennyire ad okot aggódni.
2022. szept. 23. 07:01
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

“mert a torokfàjàsom nem igazán akar múlni”


Azért.

Kérj laborvizsgálatot a háziorvosodtól. Azt interneten is felírhatja, mint a gyógyszert. Vérvizsgálat, vizelet.

2022. szept. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Influenza, torokfájás esetén mindig megnagyobbodik és fájdalmas is lehet a nyirokcsomó, nekem is sokszor az jelzi ha beteg leszek, a gyógyulás után még egy darabig duzzadtabb a nyirokcsomó. Ne nyomkodd, ne piszkáld, majd elmúlik .
2022. szept. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos idióta a háziorvosom(az egész csalàd hozzàtartozik) Anyukám is influenzàs meg apum is. Kérte anyukàm, hogy írjon màr neki fel valami gyógyszert a köhögésére, közölte vele, Ő nem ír fel gyógyszert, mert nem tudja mi a baja, de be ne merjen menni, mert felsőlégúti panaszokkal tilos orvoshoz menni. Felhívhatom, h írjon beutalót, de az lesz a válasza, hogy nem fog.
2022. szept. 23. 07:19
 5/12 A kérdező kommentje:
De nekem nem fàj ezért félek, mert a net azt írja ha fàj akkor jó, ha nem fàj akkor nem jó. Mondjuk 5 helyen néztem utána mindenhol màsképp írja h mi a jó és mi a nem jó, nem tudom melyiknek lehet hinni. Várok egy hetet ha nem múlik el akkor elmegyek megnézetem a dokival.
2022. szept. 23. 07:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Beteg vagy, tehát teljesen normális, hogy meg van nagyobbodva. Ez a megnagyobbodás eltarthat még sokáig is.
2022. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mindig fáj, de betegség esetén megnagyobbodik, ez mindenkivel így van, ne rettegj már annyira. Nem értem miért gondol mindenki egyből rákra ha bármilyen banális baja van, nem kell a neten diagnosztizálni, mert a legkisebb tünetre is kihozza a rákot is.
2022. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7/7 én azért vagyok ilyen ,mert hipohonder vagyok méghozzà súlyosan. Kb minden betegségről a daganat ugrik be és megijedek. Mondjuk a csalàdom mâr ki van tőlem főleg anyukàm, de az is hozzàtesz szerintem, hogy vele semmit nem lehet megbeszélni, ha mondok neki valamit, akkor állandóan azt mondja h hagyjam békén, mert nem érdekli. Szinte màr nem is lehet anélkül hozzàszólni, h ne akadna ki valami miatt és ordibàlna nekem meg marad az àllandó idegeskedés, szorongàs, betegségfóbia stb. Sokszor màr sírhatnékom van esténként, hogy a sajàt anyàm utàl, még úgyis, hogy semmit nem tettem ellene vagy màs ellen. Szerintem nàlam a hipohondria egy figyelemfelhívó is egyben, hogy :héj itt vagyok, ràm is figyelj légyszives én is a csalàd része vagyok.

Persze utàna meg ki van akadva, ha a közösségioldalakon mindenféle szorongàs, idegeskedős csoportban tag vagyok és ott kérek segítséget, mert tőle csak azt kapom, hogy halgass màr el, ne ordibàlj egésznap, nem érdekel stb.

Régen lehetett beszélgetni vele pl a macskàkról vagy meg tudt vele beszélni azt, hogy én nem szeretnék ehhez meg ehhez az orvoshoz menni: a vàlasza az volt, hogy oké nem fontos, de ha nem érzed jól magad azonnal megyünk.

Behívtak CT-re de sajnos a CT időpontja meg a vizsgàm(amiért fizettem nem keveset) egy napon lesz így a CT-re nem tudok elmenni, màr ki volt akadva, hogy a CT az fontosabb mint a vizsga stb. Jó igaza van, de akkor sem azzal kell lezárni a vitàt, hogy pofàn vàg, mert nem akarom mégegyszer kifizetni a vizsgàra a több ezer forintot főleg nem ezekben az időkben Mondtam neki, majd kérek új időpontot és elmegyek, 1 hétig nem szólt hozzàm emiatt csak amit nagyon muszàj volt.

2022. szept. 23. 14:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nyugi. Mintha magamat olvastam volna. 1 hete fáj a mandulám inkább a jobb oldalt,hétfőn én is észrevettem a nyirokcsomóm meg van nagyobbodva. Egyből pánik.. 🤣De biztosan a torok/mandula betegségből adódóan(orvos szerint) mondjuk nekem fájdogált is. Kaptam antibiotikumot azt szedem,meg tantum verde sprét,majd elmulik. Ne parázz te sem.
2022. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy?
2022. okt. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!