Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszertárban lehet kapni...

Gyógyszertárban lehet kapni Morfiumot vagy ahhoz hasonló fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 16:53
1 2
 11/15 qkker1 ***** válasza:
100%

"Azért csak léteznie kéne olyan gyógyszernek ami teljesen kiírtja a fájdalom érzetet nem???"


Sokféle van, de mind csak orvosi utasításra és receptre, az erősebbek még úgy sem, csak kórházi használatra kaphatóak.

2022. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, létezik. De nemcsak hogy vényköteles, de csak szakorvos írhatja fel, és a személyi igazolványodra is szükség van a kiváltáshoz.
2022. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó. Pont az erős morfinszármazékok azok amit maximum 15 napig írhat szakorvos. Mozgásszervi panaszra súlyos csípőkopás stb. adhat javaslatot de akkor is háziorvos írhatja és nem ő. Tumoros betegnek pedig bármilyen javaslat nélkül korlátlanul akár a maximális dózist meghaladóan is írhat a háziorvos csak mindent jól le kell dokumentálni.
2022. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

10.-re.


Én másikra gondoltam.


Amit te írtál, az valóban vényköteles, de abban annyi anyag van, mint méreg a barackmagban. Azaz hordószámra kéne innod, hogy drogként hasson.

2022. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Z003 ***** válasza:
49%
14-es igen épp ezért nem kell hozzárecept, és ezért irtam hogy a hatásuk közel sincs a morfinéhoz. Ami igaz volt, maximum azt hagytam le hogy abban az adagban ami egy üveg gyógyszerben van. És mégis minden válaszom le lett pontozva, szeretem azt amikor csak azért leszek lenullázva mert valaki nem néz utánna mielőtt értékel.
2022. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!