Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért látom ezeket a formákat...

Miért látom ezeket a formákat ha becsukom a szemem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Furcsa jelenséget vettem észre magamon. Ha lecsukom a szemem, amikor már az ágyban vagyok és kezdek elszenderedni (még nem alszom, magamnál vagyok de van az a pont mikor érezzük hogy mindjárt elalszunk) akkor elkezdek látni formákat. Van amikor kör alakúak, van amikor ilyen csigaház szerű alakzatok jelennek meg, de ami nagyon különös bennük hogy valamilyen mozgasban is vannak például erősen vibrálnak, vagy hirtelen elkezdenek távolodni vagy éppen közeledni, vastagodni vagy éppen vékonyodni. Vagy mintha én kezdenék felfelé "szállni " és tavolodni ezektől a formáktól.

Nagyon abszurd, nem is tudom igazán leírni. A háttér mindig sötét, fekete, ezek az alakzatok meg világosabbak mint a háttér. Olyan hulyesegnek hangzik, nem tudom ha más tapasztalt már ilyet, vagy van ennek egyáltalán valami pszichológiai magyarázata vagy csak egyszerűen a fáradt agy vagy a szem játéka az egész?

Igazából ez nem.ujdonsag nekem, mert gyermekkoromban is nagyon gyakran előjöttek pont ugyanazok a formák ugyanazok a mozdulatsorok, ahogy váltakoznak - olyan periódusokban amikor éppen kisebb traumák érték, nyugtalanság volt otthon. Most felnőttként is inkább a stresszesebb időszakokban jönnek elő. Lehet ezek közott valami összefüggés. Sok pszichológiai könyvet olvastam, és nem tudom hogy tudatalattim esetleg ezáltal üzenni akar valamit amire érdemes lenne odafigyelnem... vagy csak a fáradtság?

(P.S. Nem szedek/szedtem semmilyen pszichoaktiv szereket )

Köszi!


2022. okt. 2. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően normális. Akkor van ilyen, ha az idegrendszered túl van pörgetve.
2022. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Mindig látom, ha le csukom a szemem. Régebben gonoszkodó arcok voltak, amióta kipróbáltam a hallucinogéneket, azóta formákat, mandalákat látok, centrálisan mozognak.
2022. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Velem is ez van gyerekkorom óta, normális. Én szeretek ezzel szórakozni ha nem tudok aludni.
2022. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Z003 ***** válasza:

Ez egy teljesen normális jelenség, amit összefoglaló néven csukott-szemes hallucinációnak hívnak. Gyakori kiváltó oka az ingerszegény környezet, mondjuk például ha sokáig vagyunk egy sötét csendes, mozdulatmentes környezetben. Mint például miközben próbálunk elaludni. Ilyen ingerszegény környezetben az agyunk ami ahhoz van hozzászokva hogy folyamatosan valamilyen szintű ingereknek van kitéve, azok híján saját ingereket generál. Ezek gyakran manifesztálódnak minták/fények észlelésében

(példa: [link]

[link] )

vagy súlytalanság éretében. Lényegében olyan dolgokban manifesztálódik amiket te is leírtál.


Közvetlen kapcsolat nincs ezek érzékelése között és mondjuk egy trauma vagy stressz átélése között. Viszont ezek gyakran járnak álmatlansággal, vagy nehéz elalvással. Így megalapozhat annak hogy az ember több időt töltsön elalvás közeli állapotban, amiben meg a leggyakrabban érzékeljük ezeket.


Ezen kívül még akár éber álmodást is tapasztalhattál ebből ítélve: "még nem alszom, magamnál vagyok de van az a pont mikor érezzük hogy mindjárt elalszunk". De az viszonylag ritka hogy egy ember csak úgy simán belecsússzon egy éber álomba semmiféle szándékosság nélkül.


Érdekes megjegyezni, hogy az ezekre való érzékenységet lehet fokozni bizonyos meditációs módszerekkel. Ezért vannak akik szórakozás céljából is előidézik, egy "legális hallucinogén" ként gondolva rá.

Ha további részletek érdekelnek itt olvashatsz róla:

[link]

2022. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez, és nagyon buli, meg figyeld meg ha megnyomod a szemed megváltozik, vagy hogyha erősen behunyorítasz, vagy rafokuszálsz szintén. Meg ha háttérvilágít@s van vagy előtte nézel vmi színeset, pl TVt.
2022. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor megnyugodtam.

Amúgy néha éber álmaim is szoktak lenni. Amikor félig már alszok de félig mégis ébren vagyok. Van hogy elalvas előtt a párom beszél hozzám, hallom mit mond válaszolok is rá de közben benne vagyok az álomban. Legutóbb pl azt álmodtam hogy vagy 5 hamis kutya jött felém, én pedig a buszmegállóban álltam és jött gyorsan a busz, de mindeközben hallom amit a párom is mond.

Az éjszaka meg nagyon furcsa dolog történt. Álmodtam, hogy egy fehér hajú nő közeledik az ágyamhoz, de egy teljesen más helyen volt az ágyam, én közben felébredtem arra, hogy valami irtó nagy erővel próbálok beszélni, de hang alig jött.ki a torkomon, mozdulni is alig bírtam, kérdezni akartam a nőtől hogy ki maga, és erre ébredtem hogy szinte már hörgő hangon beszélek. Akkor magamhoz tértem és utána már tudtam irányítani a testemet.

Túl éber az agyam vagy nem tudom mi az oka.

2022. okt. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!