Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért látok formákat, arcokat,...

Miért látok formákat, arcokat, torz fejeket vagy állat formákat mintákban?

Figyelt kérdés

Miért látok formákat, arcokat, torz fejeket vagy állat formákat mintákban?


Pl csempe mintában, foltokban, gyűrődésekben, stb?



2020. szept. 1. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Pareidolia
2020. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szerintem ez egy normális dolog. Véleményem szerint minden ember lát ilyeneket ha nem is sűrűn, de gyakran biztos. Én is szoktam ilyeneket észrevenni, pl a virágmintás függönyömön néha látok lovat, vagy farkast random kirajzolódni. Én szerintem ez csak a kreativitás megnyilvánulása, vagy csak szimpla belelátás.
2020. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Annyira büszke vagyok rád kérdező, hogy ezt nem az ezotéria részlegen kérdezted meg. Minden tiszteletem. Mondjuk így belegondolva ebben semmi baj nincs, mivel absztrakt formákba látsz olyan alakokat, amiket sokat nézhettél. Lefogadom, hogy szereted az állatokat, jobban mint az átlagember.


A kérdésed első felénél volt ijesztő, de már csak az, hogy itt kérdezed meg és nem az ezotériában annyit mutat, hogy semmi bajod :D

2020. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3.

Miért ennyire jó, hogy itt kérdeztem? :D

2020. szept. 1. 20:07
 5/15 A kérdező kommentje:

Én nem gondolnám, hogy ez különleges lenne, számomra inkább rossz érzés vagy nem is tudom.


Lehet, hogy csak jobban odafigyelek erre mostanában.

2020. szept. 1. 20:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, miért lettem lepontozva? Ez a neve ennek a jelenségnek, olvassatok utána, és nem betegség, teljesen normális... Csak ez a neve.
2020. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
7-es. Én pipát adtam.
2020. szept. 1. 20:47
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Velem ez gyerekként fordult elő, a fa burkolatú falon, hát nem egy kellemes érzés...

5, nem is csodálkozom az értékeléseden, ha így beszélsz más emberekről. Sok majom? Miért, te többnek érzed magad? Döbbenet.. Utálom az ilyen bunkó emberek bunkó kommentjeit.

2020. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, képzelőerő :D Felnőtt fejjel is sokan alkalmazzák, nem rossz dolog elrugaszkodni néha a valóságtól. Gyerekkorodból biztos megvan az, hogy felhőket néztél és beleképzeltél formákat. Ez ugyanaz. Inkább az érdekelne, miért zavar téged?

Nekünk a mosdónk csempéje olyan, mintha egy öreg néni lenne benne, nagymamámnál kutya van benne. Vizuális kultúrát tanulok, ott még érzékenyítenek is minket arra, hogy az absztrakt formákba miket látunk bele, pl képelemzéseknél. Lehet, hogy fejlettebb képvilágod, művészi érzéked van az átlagnál.

2020. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Imadom. Gyerekkoromban az osszes agyamon talaltam ilyet ami fa volt, tapeta termeszetesen, epp irni akartam a fuggonyt mikor olvastam. Hat amikor elbambulsz es nezegeted eszrevehetsz benne ilyet. De a viragmintak nepmuveszeti motivumok is ilyenek. Most eszembe jutott hogy ez kicsit ilyen teoligiai, hogy mindenben benne van az ember egy kicsit. :D Es pont tegnap olyan fej jott ki a furdokadban a habbol. Egyszeruen bevonzotta a tekintetem.
2020. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!