Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ha orvoshoz...

Mit tegyek? Ha orvoshoz megyek szólna a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek mostanában alig eszem nem akarok látni senkit lógok a suliból. 2 hónap múlva leszek 18.. sehogy nem tudom magam ravenni hogy kiszalljak az ágyból.. csak fekszem és a falat bámulom.. nem tudok tanulni sem pedig végzős vagyok, ha kimozdulok is egy buliba csoppenek mindig és átomra be rugók..

2022. okt. 2. 22:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem fiatalként mi gondod lehet az életben"

9-es. Hu, ez a mondat eléggé kicsapta a biztosítékot azért.

Akinek depressziós az anyja, az apja alkoholista és minden este ordítás, veszekedés van az otthonában, plusz még a testvére is súlyos beteg, és akit szegénysége és elhanyagoltsága miatt csúfolnak a suliban - na annak van gondja nem kevés. (És ez csak a felszín, el se kezdem sorolni, hogy mik történtek velem fiatal koromban).

Adj hálát az égnek, hogy neked jó gyerekkorod volt és nyisd ki a csipád, nézz szét pár "családban".

2022. okt. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es: "Nem értem fiatalként mi gondod lehet az életben" - miért ne lehetne problémája, gondja attól, mert fiatal? Csak felnőttként visszanézve látjuk, hogy sok szempontból milyen "könnyű" élete van egy gyereknek/fiatalnak, de én bizony emlékszem, hogy milyen problémáim voltak, és ezek közül csak az egyik, amit írt, hogy családi gondjaik vannak.


Kérdező, az már jó, hogy felismered, hogy baj van, kezdődő depressziónak tűnik, nem ritka a te korodban, amikor ott tornyosul a "nagybetűs" élet az ember előtt, nem kell hozzá még csak családi probléma sem. Kérj szakembertől segítséget, iskolapszichológus, ha megbízol benne, illetve neten nézz utána, hogy a lakhelyed szerint van-e ifjúsági/tini pszichológus/pszichiáter rendelés, de ha felhívsz egy dedikált segélyszolgálatot, ők biztosan meg tudják mondani, merre indulj el. Nincs senki más a családban, nőrokon vagy olyan barátnő, akivel tudsz beszélni? Sokszor már az is segít ha az ember kiöntheti a lelkét valakinek. Az alkohol csak rövid időre feledteti veled a problémákat, viszont sokkal súlyosabbakhoz vezethet, ne csinálj belőle rendszert.

2022. okt. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

Szedd össze magad!


Mozogj, sportolj, aztán 18 évesen vonulj be katonának! NEM VICC!

2022. okt. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Srácok, talán nem a legkörültekintőbben fogalmaztam, nem is akartam elbagatelizálni a dolgot, de a srácnak van egy roppant nagy előnye, mégpedig az hogy olyan fiatal akinek családi háttere van. Miből gondolom ezt? Abból hogy atomrészegre nem iszod le magad, hacsak nincs cash a zsebedben, és a szüleid sem lehetnek annyira szigorúak, ha ezeket az ivászatokat elnézik neki. Kell a doki nem lehet vita tárgya, de fel kell ismernie hogy ha baj van kérjem segítséget.

Kell valami cél, valami ami kimozdítja ebből a kataton állapotból. A piálás csak átmeneti megoldás, a sport remek ötlet.

2022. okt. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 NTBS ***** válasza:
Nem. Szedd össze magad a saját érdekedben. Nem biztos hogy orvos kell ide.
2022. okt. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nem kell leh*lyezni és egyebek.. segítséget kértem máshol nem tudok. Az ivászat nem úgy értetődő hogy mindennap benaszok hanem 2 havonta egyszer.sok a f*s itthon. Anyám alkoholista apám munkamanias sose találkozunk. Az öcsém élethez is buta így rám marad a mindennapi haztartas vezetés. Nem mindenkinek 6 csillagos az élete csak mert tini és mindene megvan.
2022. okt. 3. 14:09
 17/18 A kérdező kommentje:
És fiatalkent igen is nagyon sok problémám van de nem tudom kivel megbeszelni mert mindenki felhantorgatja vagy épp kibeszeli másnak. Sz*r ám 17 évesen háztartást vezetni és robotolni eltartani a tesód, gondját viselni.. és akkor még pluszba a saját gondjaid és minden más. Igen fekszem mert nincs erőm felkelni, mert sírva fekszek sírva kelek, gyomorgorcs a napi ajándékom.. azt hittem hogy már kinottuk azt hogy egymást ocsaroljuk dehat úgy látszik nem. Az pedig hogy itt épp felnőttek mondanak ilyeneket undorito, valószínűleg a ti gyerekeinek a legdepressziosabbak. Mert névtelen nekem is tudtok ongyilkossagi gondolatokat szülni
2022. okt. 3. 14:12
 18/18 anonim ***** válasza:

16.-ra és a 17.-re, a kérdezőnek.


Látod a gondot. Akkor? Miért nem teszel ellene? Pl. ott a 13. válasz, lepontozva. Pedig az hatalmas segítség lenne neked!

2022. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!