Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány fok alatt igaz az hogy...

Hány fok alatt igaz az hogy nem szabad alkoholt inni ha fazunk?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 01:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor ihatsz alkoholt, csak arra vigyázz, hogy ne fagyj meg részegen kinn az utcán.
2022. okt. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen hőmérsékletre Magyarországon nem kell számítani
2022. okt. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hideg még nem volt! Komolyra fordítva a szót 0 fok alatt már veszélyes lehet, hiszen a belső szervezettől vonja el a hőt, így a kihűlés komoly veszély lehet.
2022. okt. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem hallottam meg erről . De valószínű arra érvényes mikor kint innal, és olyan hideg van, hogy a hipotermia veszélye fent áll. Nagyjából igaza van az előttem szólónak, 0 fok alatt nem tanácsos. Inni ihatsz, de ne maradj kint. Illetve szerintem olyan 10 fok alatt, ha tudatlanul vagy sokáig egy helyen, már az sem

Jó. De idáig nehéz elmenni, ahhoz sokat kell inni :D


De pl pont minap mesélte az építő iparban dolgozó rokonom, hogy náluk télen a “főnök” viszi a vodkát stb, és adja körbe, különben meg fagynak . Szó se róla, total Anti alkoholista ismerős, csak ezért itta meg, de igazából placebo hatas, meleget érzel, de közben a tested ugyan úgy meg tud “ fazni “ .


Másrészt a legjobb barátnőm dédapja pont így halt meg télen , bár ő bele esett egy patakba is, ezzel súlyosbítva a helyzetet, de az alkohol nem véd meg, innen is látszik.

2022. okt. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
amikor azt írtam hogy a belső szervektől veszi el a hőt, így azok kihűlnek, az igaz. ezért érzed hogy melegít, mert a vér a bőr irányába tolul, el a test magházától. ne tartózkodj kint hosszasan ha iszol, különösen a hajnali-késő esti órákban
2022. okt. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem placebo hatás, Az ereket ténylegesen tágítja S ez ad meleg érzetet, de eközben a szervezetet egy nagy hőveszteség éri.

Azt hittem hogy már 10 fokban veszélyes De ezek szerint csak jóval lejjebb.

2022. okt. 12. 03:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés,hogy mennyire iszod le magad, hogyan vagy öltözve. Egy ismerősöm egy hűvösebb nyár végi éjszakán vesztette el a lábait. Beivott elaludt az árokparton. Mire megtalálták "lefagytak" a lábai. "Pedig bőven plusz tokok voltak"
2022. okt. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyári éjszakán is meg lehet fagyni. Ez nem hőfok, hanem inkább öltözet kérdése.
2022. okt. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én ismerősöm falun részegen kiment a vécébe. Kertvégi budi. Egyedül élt. Miután Eltűnt keresték és a budin ülve találták meg. Persze ez jó kérdés hogy mi lett volna ha nem részeg mert ha valaki elalszik minuszban a futetlen budin, ugyanúgy meghal.
2022. okt. 12. 07:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9: ez nem így van, ha nem vagy részeg, felébredsz arra, hogy fázol.
2022. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!