Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szellentés inkontinenciára...

Szellentés inkontinenciára mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Családtagomnak van olyan problémája, hogy csak hangosan tud szellenteni.


Valamilyen emésztőszervi betegségre gyanakszok, mert a normálisnál sokkal gyakrabban szellent. Reggel ébredés és munkába indulás között kb 10-20x.

Mit lehet tenni, hogy ne legyen gyakori? Vény nélküli szeretet már kipróbált. Nem hatottak.


Széklet inkontinencia esetén mindig hangos a szellentés?


Gyakran van hasmenése reggel. Többször fordult elő, hogy utazás közben félreeső helyen ürített székletet vagy nadrágba ment. Szilárd székletnél is volt ilyen.


Vizelet inkontinenciája is van. Bepisilés gyakran előfordul utazás közben. Eléggé kellemetlen pisis nadrágban tovább utazni.


Pelenkát nem szeretne hordani.



#széklet Inkontinencia #szellentés inkontinencia
2022. okt. 29. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

És még nem keresett fel szakembert? Minimum háziorvos első lépésként ő vesz székletmintát, vizeletmintát és továbbküld szakrendelésre urulógushoz és gasztroenterológushoz.

Ez hogyhogy eddig nem történt meg? Ez nagyon komoly ügy, valami nagyon nincs rendben!

2022. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Persze, ismerősöd... menjél orvoshoz, ha ilyen problémád van - vagy a kakafétises vagy már megint :(
2022. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nekem van. Órákig vissza tudom tartani a vizeletem. Olyankor is nehezen/lassqn indítom el. Széklettartási gondom sincs. Székrekedés gyakori gyógyszermellekhatás miatt.


Csaladtagnak van és engem is zavar, hogy reggelente sokat hallom szellenteni. Utazni sem szeretek vele, mert félek,hogy közben bepisil. Nekem is kínos.

2022. okt. 29. 11:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Én hiába megyek orvoshoz, ha neki van ilyen gondja. Nem engem kell vizsgálni, kezelni.
2022. okt. 29. 11:24
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt háziorvosnál, akkor még csak puffadás és vizelettartási gondja volt.


Széklet és vizeletmintát nem vett, mert nem valószínű, hogy az évek óta fokozódó gondját fertőzés okozza.


Volt pár éve gasztroenterológusnál is. Nem derült ki, hogy miért van van felpuffadva


Nagyon régen gyakori hasmenés miatt volt béltükrözése. Nem vitte előre. Akkor még nem volt széklettartási/szellentési gondja.

2022. okt. 29. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor még akkor még, anno.. MENJEN EL MOST
2022. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hova?

Ugyanez lesz.


Én is 2x mentem puffadás miatt, de le se szarnak.


Magánban javasoltak vizsgálatokat. Amelyikre futotta a pénzekből, az negatív lett. Egy vagyonra került.

2022. okt. 29. 18:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy vannak vele, hogy ez korral jár.
2022. okt. 29. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!