Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inkontinencia vagy vizesen...

Inkontinencia vagy vizesen törölhető ágymatrac hol kapható újonnan, megfizetett áron?

Figyelt kérdés

A mostani mosható rétege sajnos lekopott, szövet részig. Impregnáló spray sajnos nem segít. Az OEP nem támogatja, a jelenlegi gyakorlatilag elhasználódott, viszont inkontinenciában szenvedő beteg miatt szükséges egy ilyen matrac, de horror áron van, sokszor a méret sem stimmel.

Nagyon szeretnék ötleteket, a netes keresési lehetőségeket kimerítettem. Hátha valakinek volt már hasonlóban része.

Kórházi használtat is érdeklődtem, de kiröhögtek, hogy nem értékesítenek ilyet, még selejtet sem.

Köszönöm a válaszokat.



#inkontinencia #bepisilés #Vízálló ágymatrac #Vízlepergető bevonat #Vizelet tarthatatlanság #Széklet tarthatatlanság
2022. aug. 30. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vízhatlan lepedő nem elég?
2022. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos, mert nem jól illeszkednek, ez egy 90×200 cm martac, és ha eldobhatót veszek, akkor napi szinten ez is hatalmas költség. Ez a matrac bevált, amíg a réteg el nem kopott. :( Átmenetileg természetesen használ a beteg hozzátartozó vízhatlan lepedőt.
2022. aug. 30. 22:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Vizelet és nem minden alkalommal de sűrűbben széklet tarthatatlanságról is van szó. Pelenka alap, de nem sokat ér.
2022. aug. 30. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vannak ilyen matracvédő gumis lepedők. A JYSK-ben, Tescoban, Metroban meg Mömaxban ilyenek biztosan vannak, mert már vettem ilyeneket.


Általában 2500-16000 Ft között mozog az áruk, de mérettől is függ.

Ami 180x200-as, azok 6000-11000 Ft szoktak lenni a Tesco-JYSK-ben.


Ma a Tescoban le volt akciózva a 180x200-as Clubcarddal ilyen 3000 ft-ra 6000-ről, de sajnos el is kapkodták :(


Ezek amúgy jó termékek, mert alul vízhatlan műanyag, felül meg olyan, mint a sima lepedő.


Gyógyszertárban meg orvosi segédeszköz boltokban próbálkoznék még, ha nem is olyan matracvédőt, amiről beszéltem (hogy alul műanyag, felül emg sima lepedő) hanem van olyan, ami full gumi. Az beválhat még. Mi orvosi segédeszköz boltban tudtunk ilyet venni.


Szintén inkontinens édesanyámnak viszont "Tena Lady" pelenkát használunk. Ha orvos (urológus) felírja, úgy jóval kedvezőbben meg lehet venni a gyógyszertárban.


Jelezz vissza, ha sikerült :)

2022. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, mikor még elkezdtem írni, akkor még nem mutatta, hogy nem vált be a vízhatlan lepedő, meg a méretét sem tudtam. Akkor a válaszom alja lesz releváns számodra :D
2022. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Orvosi segédeszköz boltban, (Salus) voltak alternatívák, de méretben sajnos mindig van baj, a matracok iszonyat drágák, megfizethetetlen. A lepedők, mivel széklet visszatarthatatlanság is van többször, nem bírják a strapát napi szinten, összeadva 1 hónapra az is igen költséges. Egyelőre ezt csináljuk, csak a matrac bevonata nagyon jó volt, gyorsan és alaposan le lehetett mosni és fertőtleníteni. Szag sem maradt benne.
2022. aug. 30. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem.

Nem tudom, mi a megfizethető ár számodra.

Kicsit keresgéltem, mutatom, miket találtam (bocs, ha már te is láttad ezeket):

[link]

[link]


Vagy esetleg korábbi matrac + ilyen huzat:

[link]

2022. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm! A legutolsó linken lévő huzat kiváló lehetne azt hiszem, azt nem is láttam. Uhh, hála érte.

A matracot sajnos most ilyen áron sem engedhető meg magamnak. Ah a huzat elképzelhető hogy beválna, nagyon köszönöm!

2022. aug. 30. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem volt megfelelő méretben, én megcsinálnám az alábbi próbát:


Vennék kettőt. (vagy annyit, amennyi kell) összevarratnám, és a varratnál egy vízzáró-tömítő ragasztót tennék oda. Tudom kellemetlen, hogy nincs megfelelő méretben, de ez végső esetben megoldás lehet. Remélem sikerül azért találni egy terméket, ami nem kényszerít ilyen megoldásokba.

2022. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az ötletet, ez eszembe sem jutott. Annak a huzattal a méretei alighanem stimmelnek, ami elterelés lehet, az gondolom a magassága a matracnak, de csak bele lehet gyömöszölni valahogy. Az ára is barátságosak tűnik.


Az összevarrás annyiban bonyolult, hogy én max egy gombot vagy szakadást vagyok csak képes úgyahogy összefércelni.

Köszönöm az ötleteket, megfogadom.

2022. aug. 30. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!