Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek, ha nincs akaraterőm?

Mit kezdjek, ha nincs akaraterőm?

Figyelt kérdés

Talán 1,5 évvel ezelőtt kezdődött, hogy nincs kedvem semmit se csinálni, vagy kezdeni magammal. Ha pedig sikerül is, akkor hamar megunom, vagy már nem leszek izgatott miatta. Egész nap fekszem az ágyamban, és telefonozok, mert nincs kedvem felkelni.

Voltak macskáink a családommal, de lett egy kis testvérem, így egyedül kellett gondoskodnom róluk, és egy idő után már nem volt kedvem foglalkozni velük, emiatt úgy döntöttem, hogy ajándékozzuk el őket. Pedig nagyon szeretem az állatokat, és nagyon hiányoznak.

Elkezdtem horgolni, készítettem is 1-2 dolgot, de nagyon hamar meguntam, pedig szeretném folytatni, de úgy érzem, hogy valami visszatart.

Végre rávettem magam, hogy elkezdjek járni sportolni, de sokszor megfordul a fejemben, hogy abbahagyjam-e, annak ellenére, hogy élvezem.

Beszéltem erről valakivel, de ő csak azt mondta, hogy pattanjak ki az ágyamból, és csináljam, ha akarom, de épp ez az, hogy nincs erőm rá. Nem tudom, hogy mivel motiváljam magam, mert ha sikerül is, hamar elvesztem.

Nem tudom kivel kéne beszélnem erről, hogy ne úgy nézzen ki, hogy folyamatosan kifogásokat keresek. Tudom, hogy sok embernek mindez egyszerűnek tűnhet, de én tényleg úgy érzem, mintha be lennék zárva egy kalitkába.



2022. okt. 31. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Pszichológus? Mentálhigének szakember?

Ennek van valami a hátterében; ami mindenképp kiderítendő, ha ezt az akaratgyengeséget kezelni szeretnéd.

2022. nov. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!