Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lekérdezhetik, hogy esetlegese...

Lekérdezhetik, hogy esetlegesen volt e abortuszom?

Figyelt kérdés
Nem, nem vagyok kíváncsi az elítélő kommentekre. Nehezen, de meg kellett hoznom ezt a döntést. Szüleimnek nem tudom elmondani, édesanyámnál most diagnosztizáltak egy súlyos betegséget, nem szeretném még ezzel is stresszelni. Ha egy korházban abortuszom lesz, egy másik helyen le tudják kérdezni, vagy kapnak információt róla hogy mi történt? Ha véletlen édesanyám egyik ismerőse meg szeretné tudakolni. Elnézést, egyáltalán nem értek hozzá.

2022. nov. 6. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elmúltál 18, akkor magánügy, ELVILEG senki más nem férhet hozzá ilyen információhoz az általad megbízott orvoson kívül.

A gyakorlatban meg Magyarisztánban bárki bármihez hozzáférhet egy doboz bonbonért, egy kis szívességért vagy egy borítékért cserébe.

2022. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, elmúltam 18
2022. nov. 6. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Felkerul a 'felhobe', tehat technikailag igen, lekerdezheto.


Ellenben felmerul a kerdes, hogy megis mibol gondolod hogy az a titokzatos ismeros pont a te adataidat akarna jogosulatlanul lekerdezni egy ilyen specifikus ugyben, amirol elvileg senki nem tud rajtad es az orvosodon kivul, es amivel amugy az allasat kockaztatja, ha kiderul hogy kiadta barkinek az informaciot?

2022. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Személyes adat, az orvosokat, nővéreket, ügyintézőket köti a titoktartás. Nagyon sokra lehet őket perelni, ha ilyen adatot BÁRKINEK kiadnak, akkor is, ha a szüleidnek, az xy ismerősnek. Komolyan mondom, az egész kórházat lehet perbe fogni.
2022. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
(mellekesen en a helyedben siman letagadnam, az ismerost szemet hazugnak neveznem, ugysem merne ellentmondani mert onmaga ellen szolgaltatna bizonyitekot, de ha netan megis, feljelentenem es a sz.rt is kiperelnem belole)
2022. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2005-ben voltam utoljára véradáson. Tavaly voltam kórházban és látták a nővérkék a rendszerben a 2005-ös adatokat is. Direkt rákérdeztem, mert kiváncsi voltam mit lehet látni, meddig vannak bent az adatok.

Szóval aki rádkeres a kórházi, egészségügyi nyilvántartásban az meg tud nézni minden adatot rólad, hogy mikor hol voltál orvosnál, milyen vizsgálatokat végeztek, annak mi lett az eredménye, milyen kezelést javatolsak, milyen gyógyszert írtak fel, azt kiváltottad-e, stb. stb. Ami papírt kézhet kaptál a dokitól leletet, labort, zárójelentést, azt mind vissza lehet keresni bárhol, bármikor.

Az más kérdés, hogy megteheti-e hogy csak úgy kutakodik nézelődik? Ha nem veled van dolga, akkor szerintem nem. Nem nézegetheti az embereket, ismerőseit, stb hogy kinek mi a baja.

Ha pedig ezt az információt elmondja másnak, akkor komoly problémát húz a nyakába, mert simán feljelentheted személyes adattal visszaélés miatt. Ami mondjuk azon már nem fog segíteni, hogy esetleg édesanyád tudomására jut rólad olyan infó amit titokban szerettél volna tartani, de az biztos, hogy ezt a jóembert azonnal kirúgják és mehet takarítani a vasútra.

Ha van konkrétan ilyen ember a környezetedben, akkor esetleg lehet előtte arról beszélni, hogy mi is az a személyes adat és mit kap az aki csak úgy kiteregeti más "szennyesét" - elnézést a hülye megfogalmazásért.

2022. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lekérdezni egy átlag ember ilyen adatokat nem tud. Max orvos tudja lekérdezni a felhőből.
2022. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom (bár ebben lehet hogy tévedek), de a lekérdezéshez is kell TAJ-szám. Szóval akármilyen orvos nem kerdezheti le, csak kezelő orvos, akinek hozzáférése van a taj számhoz. Az viszont minden mást is lekérdezhet. Tehát pl egy bőrgyógyász látja a nőgyógyászati leletet, vagy labort, stb. Én így tudom.
2022. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyfélkapun keresztül te magad is le tudod kérdezni, milyen adatokat tart rólad nyilván a rendszer. De illetéktelen személy nem férhet hozzá.
2022. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónő vagyok, és igen, ha a medworksbe belépve rákeresek valakire, akkor minden kórházi adatot kidob róla. Végig látom h pl 2008-ban citológián volt a nőgyógyászaton, vagyhogy 2020ban tüdőszűrőn. Ha valakinek volt bármilyen műtétje, legyen az egy abortusz, akkor csak annyit látok hogy "2020.08.19 egynapos nőgyógyászat"... De én ezen belül ha nem kattintok rá, nem tudom hogy éppen abortusz, missed ab, vagy éppen méhszáj plasztika volt e. Ha rákattintok természetesen látom eltudom olvasni, de nincs jogom hozzá, így kirughatnak, beperelhetnek érte. Semmi közöm ahhoz, hogy éppen akinek a véreredményét szeretném kinyomtatni, mit csinált 2 évvel ezelőtt a nőgyógyászaton, és tapasztalataim szerint a kollektívám is így gondolja, úgyhogy indokolatlanul, soha nem turkálunk senki leleteiben, mert csúnyán megüthetnénk a bokánkat érte.
2022. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!