Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Öngyilkosság kérdés ?

Öngyilkosság kérdés ?

Figyelt kérdés

Nemrég öngyilkos lett egy ismerősöm. 25 éves volt, így első ránézésre látszott hogy szomorú meg ilyenek.


Miután megtörtént az eset, értelemszerűen mindenki erről beszélt kb 1 napig. De voltam a boltban, szüleimmel is beszeltünk erről, barátnőimmel stb és szinte mindenki azt mondta, milyen gyáva, és önző volt mert itthagyta a szeretteit...


Én valahol megértem az öngyilkosokat, ezért így gondolom:


Ha a szeretteinek "annyira" hiányzik, akkor ők vajon sose gondoltak arra hogy megkérdezzék mi bánt, mi a baj, hogy érzed magad ?


Azért gondolok erre ,mert mar én is voltam vagyok ilyen helyzetbe, és nekem is jól esne ha érdeklődnének felőlem, de most nem rólam van szó...


Másik meg hogy önző... hmm hat ezt lehet fordítva is értelmezni. Az az ember/emberek nem önzőek, akik elvárják egy embertől hogy csak azért maradjon itt hogy nekik ne fájjon a hiánya ?


Én teljesen megértem, hogy így döntött... nem ítélkezem felette, az én szememben bátor hogy megtette.


Gyávaság: nos, akik ezt mondják, azok mit szólnának ahhoz ha valaki fegyvert fogna rájuk, azzal a szándékkal, hogy megölje őt ? Megmondom. Félne és az életéért könyörögne szánalmas módon.


Egy öngyilkos "jelöltnek" ha fejéhez fogsz egy pisztolyt, ő maga könyörögne azért hogy megöljék.


Érdekes dolog ez... és szerintem a legundorítóbb ítélkezni. Szerintem nagyon elkeseredett ember volt, pláne mielőtt megölte magát közvetlen előtte.


Eleve miért is kell gyávának hívni valakit, aki megteszi amitől más retteg ? Miért nem lehet csendben a véleményünkkel együttérezni a hozzátartozókkal, vagy csak simán csendben maradni ?


Mondjuk alapból szánalmasnak tartom az embereket... mindenki siránkozik, amit ilyenkor tenni kell, de 2 óra múlva már vígan nevetgélnek a kocsmába pl.


Szemèly szerint, elgondolkodtam azon, hogy neki tényleg ennyi volt, és vége mindennek számára. Ez egy picit ijesztő számomra, de egy nap úgy is megtapasztaljuk mi is...



2022. nov. 8. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ahhoz kell erő, hogy életbe maradjak és csináljam a dolgom. Azért sem teszem meg, mert gyáva dolognak tartanám, ha öngyilkos lennék és feladnám.
2022. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez a gyava dolog egy ordas nagy baromsag. Szerintem is inkabb bator, ongyilkosnak lenni lehet a legnehezebb. Ezek az emberek olyan dolgokon mennek at, amit egeszseges fizikai es mentalis allapotban levo emberek sose fognak megerteni.

Onzo lenne? Ugy is fel lehet fogni. Legyen is onzo. Gondoljon csak magara. Aki ennyire el van keseredve, annak ez megvaltas. Legyen onzo. Akit pedig annyira nem erdekel, hogy mi van vele, ezutan csnedben hallgasson, vagy ertse meg, hogy az elhunytnak ez egy megkonnyebbules.

De ez csak az en szubjektiv velemenyem, mondom ezt ugy, hogy a szoros csaladi es barati koromben nem tortent hasonlo.

2022. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Az öngyilkosság ellene megy a biológia (az élet) törvényeivel. Sajnos ez kizárólag az emberre jellemző (állatokra nem), tekintsük a biológiai szabályozás egyik hibájának.
2022. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy gyáva vagy önző lenne.

Nagyon is sok bátorság kell egy ilyen lépés megtételéhez.

Ami meg az önzőséget illeti, ha valaki eljut arra a pontra, hogy távozni akar, viszonylag kevés olyan ember van körülötte, aki felköti magát bánatában, amiért öngyilkos lett a hozzátartozója. Mert ha csak kicsit is figyelt volna rá, törődött volna vele, akkor nem jut el odáig. Van az úgy, hogy az ember problémáit és azok súlyosságát és komolyságát egyszerűen képtelen felfogni a környezete. Meg is érdemlik, hogy utána lelkifurdalással kelljen tovább élniük.

2022. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

3-as


2-es vagyok. Az allat es ember kozott azert akad egy ebben a helyzetben nem elhanyagolhato aprosag, az intelligencia. Persze ironikus, hogy az intlligens, ‘okosabb’ leny oltja ki a sajat eletet, nem a szimplan osztonleny.

2022. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez így nincs jól átgondolva. A legtöbb öngyilkosnak a rokonai/barátai próbálják lebeszélni és foglalkozni vele, de ezek az esetek speciális kezelést igényelne, ami nincs ami a magyar egészségügy hibája.

Hidd el sokan azt se tudják miért lesznek öngyilkosok. Jarhatsz hozzájuk naponta látogatni, beszélgetni mégis meg fogják tenni. Azért mert ezek ellenére üresnek érzik magukat. Ezt szinte 90%ban az emberek párjának hiánya vagy elvesztése okozza. A maradék eset olyanok mint amikor a lockdown idején felélte az ember a pénzét és egyszerűen nem maradt semmi és ezért tette meg.

Tehát ez társadalmi probléma, amivel az országot vezetőknek kéne foglalkozni mert csak ők tudnák megoldani

2022. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek mindig mindenkit megvetnek, leszólnak stb.


SENKI nincs a világon, a történelemben, akit egyhangúan mindenki csak szeret, csak magasztal stb.


Ha megöli magát, akkor gyáva meg önző. Ha segít másokot, eladja a vagyonát, feláldozza a magánéletét, hogy segítsen akkor meg idióta, ha meg csak magával foglalkozik és sikeres, megint önző, ha egésznap a négy fal között ül, akkor megint gyáva, meg szánalmas, meg szerencsétlen stb.


Mindenre rá lehet húzni valamit.

2022. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes az élet valóban...
2022. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Amíg az élő emberek a gyáva jelzőt húzzák rá (miközben nem is segítenek neki), mert gyáva volt az élethez, addig nem tudják milyen élete volt az öngyilkos személynek, mit érzett, és mi oka volt a gyilkosságára... Egy (viszonylag) boldog személy egyértelműen nem fog öngyilkosságra vágyni, viszont egy depressziós ember már nem lát értelmet semmiben, ha nem segítenek neki akkor reményt se lát egy jobb jövőre, akkor miért éljen? (Gondolja ezt ő.)

Én voltam már depressziós, halálvágyam volt, viszont féltem megtenni. Inkább mondanám azt, hogy az öngyilkossághoz kell bátorság. Viszont közben én még láttam reményt, volt akkor is egy szerető párom, elmondtam neki a helyzetet, mielőtt tovább súlyosbodott volna, és kihúzott engem a csávából. Most már jobban érzem magam, mint akkor, és halálvágyam sincs, mert segített elfogadni magam, segített hogy újra érezzem, jó élni, és értelmet adott az életemnek, hogy ne akarjam eldobni.

Az önzőségről pedig, az emberek is önzőek tudnak lenni, amikor nem akarják magukat bevonni más problémáiba, ezesetben az öngyilkos személyébe. Nem próbálják megérteni őt és segíteni neki. Nem akarják a saját kis életüket lehúzni, mert valaki másé már a béka segge alatt van. Inkább ők az önzőek, amikor nem segítenek annak, aki a leginkább rászorul. Az öngyilkosság az elkeseredettség, a depresszió eredménye, ahogy az önbántalmazás pedig csendes segélykérés. Bár nem tudom, hogy az utóbbi volt-e.

2022. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az őnzős dologról annyit hogy nem az az önző aki látta hogy szomorú stb. És inkább a saját dolgaival foglalkozott minthogy barki is megkérdezte volna hogy mi a baj? Beszélgessünk stb.
2022. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!