Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért annyira nehéz, az...

Miért annyira nehéz, az öngyilkosság mellett dönteni?

Figyelt kérdés
(Nem kértem módszereket. Remélem meg hagyják a kérdésemet!) Szóval tegyük fel, hogy valakinek tényleg minden oka meglenne rá, de mégsem meri megtenni!

2022. nov. 4. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az élőlények ösztönösen élni akarnak. Az embernek is talán ez a legerősebb ösztönkésztetése, és az ilyesmit nagyon nehéz egy döntéssel felülírni.
2022. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utána lévő bizonytalanság.

Mert hiába mondják, hogy jobb lenne nem is létezni, azért élesben mégse annyira.

+esetleg a szülők, gyerekek miatti bizonytalanság

2022. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ennek az az oka, hogy az emberben a túlélés ösztöne erősebb mindennél. Így vagyunk teremtve. Erősebb még a szaporodásnál és minden egyébnél is. Az öngyilkosság viszont ezzel pont, hogy csúnyán szembemegy.


Más, nem teljesen a kérdéshez tartozik, de egy végstádiumos, folyamatosan szenvedést okozó, garantáltan halálos betegségen kívül nem tudok egyebet, ami alapján "tényleg minden oka" meglegyen valakinek arra, hogy kioltsa a saját életét.

2022. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1.) A hátrahagyott hozzátartozók miatt.

2.) Mindig ott van egy kérdőjel az ember fejében, hogy van még élet a halál után (öngyilkosság esetében még rosszabb mint a Földön)

3.) Az ember ameddig tud, reménykedik, hátha most jól alakul minden, hátha helyrejön az élete stb

2022. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az az átkozott remény, jól ismerem.. csapda az csupán.
2022. nov. 4. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Az élet élni akar. Az öngyilkosság többnyire mindig valamilyen utolsó figyelemfelhívás, hogy a tervezgetővel foglalkozzanak azok, akiktől elvárja a segítséget.

Viszont, mivel már a tököm kivan a pszichológiával, mint tudománnyal (ja az összes tudománnyal kivan amúgy), ezért most a lényegről fogok beszélni.

Az emberek azért lesznek depressziósak meg betegek mert módszeresen mérgezik őket az élelmiszerrel, ivóvízzel, vegyszerekkel. Az ebből származó, többnyire nehézfémek lerakódnak az idegrendszerben és okoznak ilyen zavarokat.

Nem a gyógyszerrel kell kezdeni, hanem ezeket a fémeket ki kell vezetni a szervezetből.

Másrészt, a mocskos pszichológia mindennel foglalkozik, csak épp azzal nem, hogy az ember önmaga mi.

Ez egy olyan sötét világhónap, amikor a világban annyira kevés az életenergia, hogy a végső halál lehetősége is fennáll.

Az emberek viselkedése, alapvető jellemzői annyira emberellenes tendenciát vettek fel, hogy ebbe valósággal bele lehet őrülni.

Nos, aki felé tud emelkedni ennek a mocsoknak, az be fogja ismerni, hogy nem éri meg ilyet elkövetni saját maga ellen.

2022. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egyik hogy hogy esne a hozzá tarotzoknak (nyilván rosszul) és nem akarja hogy emiatt rosszul legyenek

Másik rengeteg ember fél a haláltól hogy mi van e utána.

Az utolsó opció hogy mi van ha mégis jobb lesz csak idő kérdése? Meg talán van az emberekben egy kis maradék remény

2022. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 valaki : ***** válasza:
Hát nekem vannak ilyen gondolataim, és valóban a hozzátartozók miatt élek még. Vagyis csak egy miatt. De ha vele nem lenne jó mondjuk a viszonyom, nem hiszem, hogy bármi ösztönnek engedelmeskednék, mennék és úgy tudnám ezt gond nélkül megtenni, hogy komolyan úgy érzem, semmit sem veszítek, nem maradok le semmiről. Ha valakinek még van valami b opciója, vagy álmai meg ilyenek, lehet hogy az is visszatartja, hogy ha megöli magát, akkor mond le róluk végleg.
2022. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A hozzátartozóim.. nem szeretnek! Ha sírnának, csak azért, mert drága a temetés! Kb 600 euró. Nem leszek öngyilkos, de ha az lennék, akkor azt mondanák mindenkinek hogy bolond voltam! Ezt megmondták a szemembe, hogy ezt mondanák! A saját bátyám és anyám mondta. Gyerek korom óta semmibe veszenek. De erről nincs is kedvem beszélni. Nekem az a nyomorék nem a testvérem!!! Minden tőle telhetőt megtett azért hogy öngyilkos legyek. Én mégsem tudtam megtenni. Ártatlan véremet ontsam egy nyomorék miatt? Csak azért akarta hogy enyhüljön az ő saját lelki fájdalma! Azt akarta hogy áldozzam fel magam, csak azért hogy ő a kedvét lelje benne. Ő viszont nagyon is félti a saját életét! Egy gyáva megkeseredett disznó!
2022. nov. 15. 21:19
 10/10 valaki : ***** válasza:

8-as vagyok

Nekem is vannak hasonló hozzátartozóim. Az öngyilkosság már volt, hogy csak azért is felmerült bennem, mert nem tudok mit csinálni a közös génjeinkkel. Viszont én ezt a problémát megoldottam. Nem tudom hány éves vagy, de ha nagykorú és dolgozol, tartsd be a középső ujjad. Szakíts meg velük minden kapcsolatot, úgyis lesznek más kapcsolataid más emberekkel, akik megbecsülnek. Már az írásodból látszik, hogy értelmes vagy. Hidd el, ha ennyire rázós a helyzet, az felszabadító lesz, ha elmondhatod: a büdös életbe többet semmi közöm ezekhez.

Ha még nem állsz úgy, hogy elköltözhess, tartsa benned a lelket az, hogy egyszer el fog jönni a pillanat. A bizonyos rokonaimmal én se tehettem sokat egy bizonyos kor alatt, nem tudtam őket kikerülni. Már felnőtt vagyok és remek érzés, hogy én döntök.

Szóval ha "csak" ezért gondoltál egyszer is ilyesmire, akkor szerintem ezt így orvosold. Tudom hogy ez mekkora probléma, nem alacsonyítom le (én ne tudnám mekkora.........), de ezen tényleg lehet változtatni, innen igenis van kiút. A lelki sebeid vagy begyógyulnak, vagy nem, de az is kétesélyes, mert ha később olyan emberek állnak majd közel hozzád, akikben megbízol, túl fogsz tudni lépni.

Nekem most pont azért nem rózsás a helyzetem, mert amin lehetett, azon változtattam, én most olyat élek, amin nem tudok egyáltalán változtatni, nem rajtam múlik semmi. Szóval te lépj.

2022. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!