Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet gond ezzel az anyajegyem...

Lehet gond ezzel az anyajegyemmel? A melanóma felismerhető?

Figyelt kérdés

Termszétesen elmegyek vele bőrgyógyászhoz, csak az addigi megnyugtatásom érdekében lennék kiváncsi a véleményekre.


Kb 2-3 éve vettem észre, hogy van egy anyajegy a mellemen. Most képeket visszanézve, mintha előtte is lett volna egy pici pont, de kb 3 éve nőtt meg. Ekkor megnőtt egy méretre, azóta nem látok változást, most kb 4-6mm. Nem gigantikus nagy, de nagyobb, mint az összes többi anyajegyem. Nem teljesen asszimetrikus, inkább ilyen “bab formáju”, de nem is szép kerek, viszont nem türemkedik ki a bőrből. Széle minimálisan homályos, normális barna/sötétbarna. Igazából semmi extrémet nem látok rajta, néztem képeket atípusos, melanómás anyajegyekről, nem hasonlít rájuk. De persze sosem lehet tudni, és nekem ez most jutott eszembe, hogy mi van ha van vele bármi, hiszen egyszer csak a semmiből nőtt meg és a formája/széle is zavar.

Csak a saját megnyugtatásomra, amíg eljutok vele dokihoz:

- Ha bármi nagy gond lenne vele, nem stagnálna ugye 2-3 éve?

- valami szembetűnőbb elváltozás csak lenne rajta, ha melanóma lenne, nem?

Köszi előre is


2022. nov. 9. 12:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!