Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindent koszosnak, rumlisnak...

Mindent koszosnak, rumlisnak látok, és ez teljesen leszívja sz energiámat. Nem tudom hogy változtassak. Segíts!?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben itthon vagyok, szóval mindig ezt látom.
2022. nov. 14. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Például takaríts ki? :D Nem derül ki a kérdésből, hogy amiket látsz, azok valóban koszosak, rumlisak, vagy csak azt érzed. Ha csak azt érzed, akkor szelektálj, lehet túl sok felesleges holmid van. Ha érzed, és nincs sok felesleges holmid, akkor próbálj egy kis szünetet tartani, magadba fordulni, hogy megpróbáld kitalálni, miért érezhetsz ilyet.
2022. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szvicsi ***** válasza:
42%
Változtass apránként! Válaszd ki a lakás kisebb helyiségét, konyha, fürdő... és először itt próbálj meg úrrá lenni a káoszon. Mosd le a csöveket az ajtót, pakolj el, ha aminek nincs helye gondold végig, hogy valóban szükséged van e rá, vagy esetleg másra és így szépen egy -két hét alatt (munka mellett is) túl lehet lenni a káoszon, ezek után sem kell egy kis por miatt megijedni, csak töröld le és készen is van. Én is így csinálok, minden szombaton délelőtt végig megyek egy kis vödörrel és nedves ronggyal a lakáson. Soha nincs túl nagy rumli, nem önt el a káosz, mert tudom, hogy mindjárt itt a szombat és lesz rá időm, hogy pucba vágjam a lakást.
2022. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha valóban kosz vagy rumli van, akkor apránként állj neki rendet rakni. Ha csak így látod, az már lehet kényszerbetegség is, keress fel szakembert. Vagy gondolkozz el, belül mi nincs rendben, lehet csak a belső zűrzavar kivetülése.
2022. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem ártana tudni, hogy valóban iszonyat rendetlenség van-e körülötted, vagy te folyamatosan takarítasz, és mégis ez a benyomásod...


Ez az utóbbi kényszeres tisztaságmánia... Orvos/pszichológus kell.

2022. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyha kosz van, akkor takaríts.


Hogyhan nincs, csak te már egy porszem miatt problémázol, akkor keress orvost, mert az kényszerbetegség.

2022. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
OCD
2022. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj dolgozni, nem lesz időd ezzel foglalkozni.
2022. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg kosz volt. Idegből kitakarítottam a lakást és így nem poros a padló már porszívózast követő pár nappal.

Vagyis, tegnap volt ez, akkor másnapra még nem koszos...

2022. nov. 16. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!