Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ásványvíz helyett, felforralt...

Ásványvíz helyett, felforralt csapvíz? Már kétszer melegítettem csapvízet és mind a kétszer rossz íze volt. A fazék alján fehér pontok vannak. Miért lehet ez és egészséges így inni, vagy nem?

Figyelt kérdés

A csapvizet nem tartom tisztának és az íze is rossz, ásványvízzel meg a sok műanyag üveg a gondom.

Akkor most mit igyak? :D



2022. nov. 15. 23:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél vízszűrő kancsót.
2022. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy a víz a csatornából jön megtisztítva és tele van hormonokkal.

Ezekhez elég a szűrő?

2022. nov. 15. 23:20
 3/27 anonim ***** válasza:

"a víz a csatornából jön megtisztítva és tele van hormonokkal."

Az amcsiknál és egyéb szar helyeken, itthon tiszta a víz, a legtöbb helyen max klórozzák, a hormonok ellen tenni meg már késő

2022. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Eddig sem ittam soha csapvízet, így nem hiszem, hogy késő lenne.

Az ízéből ítélve nem hiszem, hogy olyan tiszta lenne.

Egy másik kérdésnél már válaszolt itt valaki, hogy ne akarjuk tudni mikroszkópon keresztül miket látnánk a csapvízben.

2022. nov. 15. 23:45
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyogyszermaradvanyok ellen nem hasznala vizszuro
2022. nov. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

Akkor felesleges lenne venni.

2022. nov. 16. 07:10
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

2: ez nagyon durva urban legend....


Amúgy pedig az a fehér "izé" nem szennyeződés, hanem a vízben meglévő ásványi anyagok kicsapódása (a forralás által).

Láthatatlanul benne van minden vízben (az ásványvízben még több is van belőle!!!!), ha sima hideg vizet fogyasztasz, abban is megiszod - oldott formában.


Ne parázz! :)

2022. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

#4: téged hamar beetetnének a kamu víztisztítóárusok egy félmilliós "csodaketyerével", attól tartok....


Természetes dolog, hogy ha valamit mikroszkóppal vizsgálsz, akkor olyan apró részeket látsz, amiket szabad szemmel nem.

Ezzel az erővel semmit ne egyél, mert zöldségen, húson, minden máson láthatsz "szörnyűségeket". :-D

2022. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Forralásnál vízkő képződik, azt látod.
2022. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Eleve se akartam szűrőt és semmi "csodaszert" venni. Itt az egyik válaszoló írta, nem én.

Nem mindegy, hogy MIT látsz a mikroszkóp alatt. :D

Az sem mindegy, hogy mennyit viszel be a szervezetedbe.

Az ételeket nem nyersen eszem, vagy te igen?

Megmosod őket alaposan, főzésnél, sütésnél gondolom a legtöbb el is pusztul.

Továbbra sem akarok csapvízet inni, mert azért annyira nem sajnálom a pénzem az egészségem érdekében.

Más alternatívákat kértem.

A felforrt vizet akkor egészséges, vagy nem?

Mert az íze annak is nagyon rossz. :D

2022. nov. 16. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!