Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem találják meg az...

Miért nem találják meg az orvosom, mi bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Május óta rendszeres rosszulléteim vannak, legelőször hirtelen szédülni kezdtem, ilyen forgó jellegű szédülés volt, majd hánytam. Akkor elmentünk az ügyeletre vettek vért meg adtak gyógyszert, másnap meglett az eredmény és mondták, hogy az ég világon semmi bajom nincsen. Kisebb rosszulléteim folyamatosan vannak, de egy nagyobb volt augusztusban, amikor szintén az ügyeletre mentünk, mert erősen nyomott a mellkasom mintha valaki ülne rajta, köhögnöm kellett és zsibbadt a bal karom, azt hittem szívinfarktusom van. Az ügyeleten vettek EKG-t, mondták hogy semmi baja a szívemnek, de feküdjek be és akkor kivizsgálnak. Így is lett, befeküdtem 4 napot, volt vérvétel, vizeletvizsgálat, EKG 3x, mellkas röntgen, szívultrahang. Semmit nem találtak, a szívemmel az ég világon semmi baj nincsen, és a laborértékeimben sincsen eltérés. Hívtak hozzám pszichológust, aki pánikbetegséget állapított meg nálam miután beszéltem vele 30 percet, én azonban ebben nem hiszek.

Hova forduljak még szerintetek? Fél éve rendszeres rosszulléteim vannak, van, hogy mindennap. Általában szapora pulzus, mellkasi fájdalom/szorítás, szédülés, hányinger és ájulásérzés jelentkezik, ritkán légszomj. Felálláskor pedig hirtelen erős szédülés és fekete pontokat látok.



2022. nov. 17. 20:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Megtalálták. Te nem hiszed el. Jobban szeretnél szívbeteg lenni, mint fizikailag makkegészséges mentális beteg? Miért? Az előbbivel rosszabbul jársz! A pánikbetegség önmagaddal való szembenézéssel gyógyítható, persze a számodra szimpatikus pszichológussal, esetleg megtámogatásul szorongásgátló gyógyszerrel. És mindjárt rendbejössz.
2022. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1!

Gyógynövényes szorongásoldóm és Xanaxom is van.

2022. nov. 17. 20:47
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ez bizony pánikbetegség.
2022. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges pszichológuson kívül bárhová menned, mert látják a leleteid között, hogy pánik és innentől senki sem fogja a tüneteidet tovább vizsgálni. Ha új panaszod van vagy pszichológus mellett sem javulsz, akkor a háziorvosod tud további kivizsgálást kérni.
2022. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Eredménytelen kivizsgálások után (pl. kardiológia több alkalommal), nekem is pánikbetegséget állapítottak meg, tökmindegy hogy hiszek benne vagy nem, kaptam rá gyógyszert (nem nyugtatót), elmúlt.
2022. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze rendes gyógyszerért pszichiáterhez kell menni, aki orvos, nem pszichológushoz, aki nem.
2022. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem teljesen zárható ki szervi rendellenesség, de már én is megszoktam, hogy mindent "pszichés" betegségnek diagnosztizálnak.


Édesanyám például belehalt olyan gyógyszerezésbe, amit már réges-régen nem kellett volna adni. A szívét megoperálni és a vérnyomását rendbetenni. Ha ez a feladat végre lett volna hajtva...


Mindegy már, hiszen nem akart élni, és végül ez a döntő. Csak bennem van gyakran, hogy elmúlt pár év a halála óta, de még visszahívnám az élők közé. Van, akitől kicsit nehezen tud elszakadni az ember.


Remélem, hogy valamilyen gondolati terápia majd rendbetesz téged valahogyan kérdező. Hosszabb távon jobb az embernek nem mérgeznie magát, mert nagyon rá lehet szokni ezekre a tablettákra.


Nekem régebben progresszív izomrelaxáció segített igazán, meg pszichoterápiás csoportfoglalkozás. (Néha az sem, vagy inkább ártott, de mindegy.) Tehát inkább gondolati tréning.


De ezt a lehetőséget végül el kellett felejtenem. Legutóbb a munkaügyi központ álláskeresési technikák keretében kaptam ilyen lehetőséget. Meghatározott idejű volt a projekt, tehát siratom.

2022. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az agyban van a probléma.


Erre viszont nincs gyógyszer, szóval nem az van hogy 4 napig szedsz gyógyszert és aztán kutya bajod.


Az első és legfontosabb lépés, hogy valóban elfogadd, elhidd és tudd, hogy fizikailag nincs problémád. Ez a -1-es szint. Addig míg meggyőződésed, hogy neked valami fizikai problémád van, addig nem fog változni semmi, esetleg rosszabb is lehet, de jobb semmiképpen sem.


Ha ráébredtél arra, hogy a tüneteid nem fizikai, hanem lelki eredetűek, akkor felkeresel egy pszichológust és részt veszel egy pszichoterápián. Ez a 0 szint. Eljársz terápiára, nem hazudsz, őszinte vagy, minden traumádat elmondod, legyen az bármilyen ciki, gáz, cink.


Ha ezt mind megcsinálod (mint mondtam, itt nem napokról és hetekről, sokkal inkább hónapokról, 1-2 évről beszélünk), akkor eljuthatsz a +1 szintre, ami már a gyógyulás.


De mégegyszer: addig míg ezzel az "én ebben nem hiszek" gondolattal vágsz neki minden egyes napodnak, semmi sem fog változni.


Ha fizikai probléma lenne, azt megtalálták volna. Orvosok vettek körül, akik 10-12 évig járták az egyetemet. Ez a szakterületük. Nálad agyban vannak a problémák.


Aláírás: egy olyan, aki ezt már 1x végigjárta, pontosan ezért tudom miről beszélek.

2022. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Munkaügyi központ álláskeresési technikák - ennek keretében volt lehetőség igényt tartani progresszív izomrelaxációs egyéni foglalkozásra. Legutóbb 2021. májusában, illetve talán még júniusban is.


Nagyon sajnálom, hogy ennyire rövid volt. Visszamentem volna még, de már senki nem foglalkozott ezzel a kérésemmel. Még a családsegítő szolgálat felkért pszichológusa sem.

2022. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem akarod elfogadni? A pánik pont ilyen tüneteket okoz, hogy azt hiszed szívrohamod van / el fogsz ájulni / meg fogsz halni, ezerrel ver a szíved, szédülsz, izzadsz, minden bajod lehet. De közben semmi nem mutatható ki, makkegészséges vagy testileg.
2022. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!