Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a mostohaapám...

Hogyan beszéljek a mostohaapámmal arról, hogy ne igyon?

Figyelt kérdés

Már 5 éve élek én és anyám vele együtt. Eleinte még nem volt alkoholista. Viszont 4 évvel ezelőtt elvezdett inni a munkatársaival és 2 éve már túlzásba viszi. Mostanra odáig jutott, hogy 1 hónapig piál aztán rosszul lesz és 1 hétig csak a vécén ül vagy hányik majd folytatja az ivást. Az elmúlt 1 hónapban már nagyon agresszív is lett. Egyszer azért mert ivott egyszer meg azért, mert hiányzik neki a pia. Édesanyámmal úgy beszél mintha egy inas lenne és neki kellene mindent elvégeznie és mindig őt állítja be a hibásnak. Velem nem szokott kiabálni, ha ideges rám, akkor is anyummal kiabál. Folyton elfelejti, hogy mit hova rakott és mit vajon mit csinál? Igen, anyámmal kiabál. Mikor én vagy anyám egyedül vagyunk vele, akkor általában félünk. Legalább is előző hétvégén anya azt mondta, mikor nem voltam otthon, hogy nagyon félt tőle, mert alvás közben lelökte az ágyról így kénytelen volt az én szobámban aludni, viszont mikor felkelt mostohaapám, akkor megivott egy fél üveg vodkát, majd oda ment hozzá kiabálni, hogy miért ott alszik.

Egyre többet iszik. Minden nap megiszik 1l vodkát 1l bort vagy pezsgőt plusz még amilyen sört talál a boltban és abból is legalább hármat-négyet. Az volt a legrosszabb mikor egy embertől vett 2db öt literes valamilyen kevert bort és egy hétvége alatt megitta.

Azt is észrevettük, hogy mikor kocsival megyünk valahova, akkor úgy vezet mint egy vadállat. Pirosra vált a lámpa ő meg felgyorsít és áthajt. Túl gyorsan vezet. Nemrég mikor nem volt benne alkohol, akkor is majdnem nekiment egy autónak. Valamelyik nap meg úgy vitt el emgem valahova, hogy részeg volt és nem akart elengedni busszal, össze vissza ment az útom és még a másik sávba is átment meg majdnem kisodródtunk az egyik kanyarban.


Azt mondtam anyámnak, hogy hétvégén mindhárman leülünk és elbeszélgetünk. Anyám azt mondta, hogy oké. Nekem kell most majd tartanom a lelket és kicsit én is félek, mert az ő házában vagyunk. Kidobhat minket és anyámnak meg majd februárban műtéte lesz és nem tudom, hogy hol fogunk élni akkor, vagy miből fogunk élni. Én még gimnáziumban vagyok ez az utolsó évem és az éretségire készülök. Van valami tanácsotok vagy hasonló?



2022. nov. 22. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Készülj az érettségire és gyorsan szerezz szakmát. Ha te és anyukád is kerestek pénzt, akkor nem lesztek többé rászorulva egy ilyen ember jóindulatára.
2022. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mitm ondasz, ha inni akar, inni fog.
2022. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!