Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feszes hátizmok ellen Elég...

Mark77 kérdése:

Feszes hátizmok ellen Elég fiatal vagyok,sokat erőltetem az izmaimat,és van egy hanyag tartásom is! Az egész hátam feszes pár hete és van pár izomcsomó is a hátamon .Mit lehet tenni ez ellen? Kb 1,5hete tornázok a gyenge hátizmaimra és az első 2->

Figyelt kérdés
Alkalommal nagyon jót tett napokig nem is volt problémám viszont azóta ugyanolyan mint volt

#izom #hátizom #Izomcsomók
2022. nov. 28. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Kb 1,5 hete tornázok a hátizmaimra*
2022. nov. 28. 18:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát először masszázs kéne, utána lehet tornázni.
2022. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne ezt rendesen megnézni, mert pl feszes házizom és hanyagtartás pont ellentétes😅 Hanyagtartással túlnyúltak a nagy hátizmok, gyenge lehet a trapéz (főleg középső), viszont elől pectoralis meg zsugorodott. Az elülső izmok tipikusan zsugorodni “szeretnek“, hátsók ezen a tájon pedig nyúlni. Úgy hogy nem csak annyi a dolog, hogy kicsit edzel rá, mert sem a zsugorodott sem a túlnyúlt izom nem dolgozik optimálisan, mert nem megfelelő a hossza.

Meg itt nem csak a hátad számít, hanem a medence állása is, hogy teljes legyen a kép. Meg a gerinc is és a korod is.

Egy gyógytornászt minimum érdemes felkeresni, aki megtudja mutatni hogyan tudod helyesen megnyújtani és megerősíteni a megfelelő izmokat. Kor ebből a szempontból azért fontos, hogy ne rossz testtartásban csontosodj, mert ha utána később eszedbe jut, hogy mégis jó lenne, akkor csontokon már nehezen lehet változtatni😅 (nyilván ez mértéktől is függ)

2022. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!